Technologie | Mobilní aplikace | Rozšířená realita | Koncept

Návody k sestavování nábytku z IKEA leckdo nechápe. Takhle by mohla pomoci rozšířená realita

Návody ke skládání nábytku IKEA nemusí být pro každého pochopitelné, chce to totiž občas trochu prostorové představivosti. A právě to se snaží řešit nová aplikace Assemble AR, která ukazuje, jak se k tomuto účelu dala využít rozšířená realita. Prozatím jde pouze o koncept.

IKEA už v současné době ve své aplikaci rozšířenou realitu používá, můžete se skrze fotoaparát a displej telefonu podívat, jak bude vypadat vybraný nábytek ve vašem bytě. Digitální návrhář Adam Pickard ve svém videu znázorňuje, jak by šlo tuto technologii využít i pro samotné sestavování nábytku. Jednalo by se o jakýsi interaktivní manuál. Stačí podržet telefon nad součástkami a instrukce se zobrazí přímo v místě jejich aplikace.

"I když jsou manuály Ikei dobře navrženy, lidé si často se sestavováním nábytku neví rady. Občas to chce dokonce i profesionály," píše Pickard ve svém blogu. Aplikace Assemble AR by tak mohla pomoci všem, kdo chce v podobných případech podat pomocnou ruku.

Diskuze (30) Další článek: Ketamin jako lék na deprese? Nebude to tak jednoduché!

Témata článku: Technologie, Software, Mobility, Mobilní aplikace, IKEA, Mobilní telefon, Rozšířená realita, Koncept, Aplikace, Prostorová představivost, Podobný případ, Nová aplikace, Lec, Nábytek, Současná doba, Ikei, Pomocná ruka, Návod, Realita, Sestavování, Levné fotoaparáty na Mall.cz