Na Facebooku je celosvětově 2,85 miliardy aktivních uživatelů, z toho 7 milionů z Česka. Tvoří největší sociální síť s unikátním obsahem a zároveň dává prostor oslovit širokou veřejnost. Co když ale pouze chcete někoho sledovat, rádi byste se spojili se spolužáky ve skupině, nebo chcete spravovat firemní stránku, ale jinak si přejete držet síť od těla?
V několika krocích si ukážeme, jak profil izolovat, navenek co nejvíce anonymizovat, ale přitom neporušit žádné z pravidel, která Facebook má.
Registrace
Ať už na něm jste, nebo se teprve registrovat budete, musíte myslet na pět věcí:
- Nesmíte se vydávat za někoho jiného.
- V registraci musíte uvést pravé jméno a datum narození.
- Jedna fyzická osoba nesmí mít více účtů.
- Jeden osobní účet nemůže spravovat více osob.
- Osobní účty nemůžou sloužit k firemní prezentaci, k tomu slouží stránky. Ty už může spravovat i několik lidí najednou.
Facebook jako jméno považuje takové, kterým vás oslovují blízcí a které máte na některém dokladu totožnosti. Jen v ojedinělých případech může být jméno smyšlené, to je typické pro celebrity, které nechtějí na síti vystupovat pod pravým jménem. Po běžných plebs ale Facebook skutečné jméno požaduje, a pokud by v budoucnu nabyl podezření, že nejste člověk, ale reptilián, bude po vás moci chtít fotku nějakého dokladu.
Anonymní e-mail i telefonní číslo
Registraci je třeba spojit s telefonním číslem nebo e-mailem. Ani v jednom případě nemusíte Facebooku poskytovat svůj hlavního kontaktní údaj. Klidně si jen pro jeho potřeby zaregistrujte novou schránku na Gmailu, Seznamu nebo některé z alternativ. Až pak zase někdy Facebooku uniknou data, nikdo si ta vaše nespojí s účtem na jiných službách.
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.
Vyzkoušet za 1 Kč
Nebo samostatné Živě Premium