Návod, jak dostat maximum z Peněženky Google

Služba Google Wallet (Peněženka Google) schlamstla před několika měsíci platební aplikaci Google Pay. Díky tomu se původní platforma rozrostla o další funkce. Je zde však i prostor pro zlepšení.

Aplikace Google Wallet/Peněženka Google má fungovat podobně jako fyzická peněženka. Tedy prostor, ve kterém budete mít peníze, doklady, platební karty, vstupenky... Jen v digitální podobě.

Apple Wallet podobnou službu nabízí už několik let a podobných peněženek existuje víc: například Yourwallet, Wallet Cards nebo One Wallet. Peněženka Google má tu výhodu, že je v telefonech s Androidem povětšinou předinstalovaná (proměnila se z původní služby Google Pay). Pokud ji nemáte, jednoduše ji najdete v obchodě Play.

Po instalaci a spuštění aplikace je možné jednoduše vkládat vaše karty. Po kliknutí na možnost Přidat do Peněženky se objeví formulář, ze kterého si vyberete, jaký druh karty chcete ve svém telefonu uložit.  1  V případě platební karty se automaticky spustí fotoaparát, který po namíření na kartu načte sám potřebné údaje. Jde je případně zadat i ručně. A ručně také musíte vypsat CVC/CVV kód sloužící k autorizaci on-line plateb kartou.

image.png

Aplikace následně kontaktuje vaši banku, abyste nahrání karty do Peněženky potvrdili.  2  Většinou to zvládnete přímo v aplikaci pro mobilní bankovnictví. A máte hotovo. Teď už můžete, pokud karta i telefon podporují bezkontaktní platby, jednoduše telefonem platit.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu pro předplatitele

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Diskuze (2) Další článek: Intel zatím procesory Rusům neprodá. Po téměř roce jim ale dovolí stáhnout ovladače

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,