Aktualizace | Waze | Navigace

Navigace Waze vypadá trochu jinak: inovuje design a umožní řidičům lépe vyjadřovat emoce

Navigační aplikace Waze se dočkala pestré a zábavné aktualizace svého designu. Změnilo se například logo, drobným faceliftem prošly některé obrázky v uživatelském rozhraní. Největší mediální rozruch budí ikonky pro vyjádření aktuální nálady řidiče.

Původně izraelská firma, spadající od roku 2013 pod křídla Googlu, v oficiálním prohlášení informuje, že změny byly provedeny v rámci aktualizace vizuálního stylu celé značky Waze. Jedním z cílů těchto inovací je „aby se každý, kdo používá Waze, cítil být součástí komunity, nikoli jen uživatelem“.

Vzhled ovlivnila komunita

Do procesu změn byla zapojena uživatelská komunita, se kterou autoři aplikace komunikovali formou pravidelných setkání i studie čítající 13 tisíc respondentů. „Tyto diskuse objasnily dvě věci: musíme stavět na prvcích, které vždy byly součástí značky, ale ponechat jim soudržnost a jednoduchost, a dát komunitě více možností, jak se prostřednictvím této značky vyjádřit.“ uvádí se ve zprávě.

Jednou z provedených změn je aktualizace barevné palety, která sází na výrazné pastelové barvy s dominující modrou. Spíše zábavnou novinkou jsou pak nové ikonky, jejichž prostřednictvím mohou řidiči prezentovat, jak se právě cítí. V české lokalizaci je tak kromě rozesmáté či slunečné nálady například vzteklá, podivínská, skeptická či na zvracení. Ikonu nálady, kterou uvidí ostatní uživatelé v mapě, lze změnit po klepnutí na profil v sekci Moje Waze pod položkou Nálada.

„Zkoumali jsme řadu emocí, které lidé pociťují. Každý řidič se může ve stejné situaci cítit jinak, takže jsme se rozhodli zachytit co nejvíce těchto pocitů. Bylo to pro nás důležité, protože nálady fungovaly jako vizuální připomínka toho, že všichni táhneme za jeden provaz“ uvádí kreativní ředitel Jake Shaw. První sada obsahuje třicet emocí s tím, že časem budou přibývat další.

Změny nejen v navigaci

Kosmetické změny se dočkalo také logo, které je proti dosavadní verzi kulatější a méně detailní. Dle autorů by mělo působit „přátelštějším a šťastnějším dojmem“.  Přepracována byla také některá tlačítka v aplikaci – viditelné změny najdete například v sekci pro hlášení událostí na trase.

Změny se přitom promítnou nejen do designu samotné navigační aplikace. Jsou součástí celkové aktualizace vizuální identity, kterou hodlá firma používat například na sociálních sítích, v propagačních materiálech či v šablonách e-mailových zpráv.

Aktualizovaná verze aplikace Waze s inovovaným designem je již k dispozici v oficiálních repozitářích. Stahovat a instalovat ji můžete zdarma pro Android z Obchodu Google Play a pro iOS z Apple App Store.

Diskuze (18) Další článek: Google kupuje výrobce chytrých brýlí North. Vlastní zařízení ale nechystá

Témata článku: Google, Android, iOS, Aktualizace, Waze, GPS, Design, Navigace, Cestování, Izrael, Logo, Nálada, Komunita, Řidič, DESI, Aplikace, Ikonka, Google Play, Emoce, Apple APP store, Lépe, Telefony s Androidem na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA
Recenze hry Evil Dead: The Game. To nejlepší možné béčko

Recenze hry Evil Dead: The Game. To nejlepší možné béčko

Jak asi může může dopadnout videoherní adaptace jednoho z nejbláznivějších hororů filmové historie? No přesně takhle!

Ladislav Novák
KooperaceEvil Dead: The GameHororRecenze
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nandali jste to Putinovi? Rusko zveřejnilo IP adresy, které se zapojily do obřího DDoS. Možná je tam i ta vaše

Nandali jste to Putinovi? Rusko zveřejnilo IP adresy, které se zapojily do obřího DDoS. Možná je tam i ta vaše

** Zapojte se do útoků, lákají lidé na Twitteru ** Mnohé weby Moskvy skutečně nejedou ani v Rusku ** Pozor na podvodníky, toto je příležitost pro phishing

Jakub Čížek
KyberválkaRusko
Ukrajina dostane utajované americké drony Phoenix Ghost. Všichni kolem nich mlží, budou zřejmě útočit

Ukrajina dostane utajované americké drony Phoenix Ghost. Všichni kolem nich mlží, budou zřejmě útočit

** USA Ukrajině poskytly zbrusu nové taktické drony Phoenix Ghost ** O těchto dronech je známo jen velmi málo ** Jejich primárním účelem je útok, ale mohou poskytovat i zpravodajské informace

Stanislav Mihulka
UkrajinaVojenstvíUSADrony
Jak jsem vybíral, kupoval a nakonec nastavoval svůj nový OLED televizor Sony

Jak jsem vybíral, kupoval a nakonec nastavoval svůj nový OLED televizor Sony

Jak se dobře zorientovat při koupi televizoru, co chtít, co koupit, jak koupit a proč nastavit to/ono. Článek není jen o testu konkrétního televizoru, ale má komplexnější pojetí se subjektivněji laděným nádechem.

Alexandr Bray
Google TVRecenzeTestAndroid TV4K TVSonyUživatelské recenzeTestyPrůvodce nákupem
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle