Zase klasická píčovina totálně ignorující budoucnost. Už za 10 let si někdo uvědomí, že 3x3 mentry je mizerná přesnost pro automatizované drony a že je třeba přesnost aspoň 1x1 metr a celý systém bude rázem na hovno.
Názor byl 1× upraven, naposled 1. 3. 2019 22:52
V takovém případě se prostě přidá standardizovaný sufix...
Pokud někdo váhá, je to opravdu 56*12^12 adres, tzn., je potřeba aby jazyk disponoval počtem alespoň cca 39000 slov.
Ehm, samozřejmě 10^12
Konečně jste přiznali, že máte redakci v garáži 3x3 metry!!!!! Už delší dobu jsem si to myslel. Polesny a spol jsou výplod umělé inteligence...ta co náhodně skládá obličeje a pak vám je ta druhá umělá inteligence z Číny rozpohybovala. Články píše taky robot a kancelář máte v garáži, kde zaměstnavate jednoho vývojáře webu. Ten překvapivě není vytvořen umělou inteligenci, protože ta by tolik chyb neudělala.
Nechápu proč má každý čtverec úplně jiná slova. Nebylo by lepší, aby každé slovo určovalo oblast a každé další ji zpřesňovalo? Teď i když jsou dva čtverce vedle sebe tak jsou všechna jejich slova jiná. Ale bylo by lepší, kdyby se měnilo jen to poslední.slovo1 (největší oblast) - slovo2 (střední podoblast) - slovo3 (konkrétní čtverec)Dávalo by to daleko větší smysl. Třeba pro označení Prahy bych řekl jen slovo1.slovo2 a pro ČR jen slovo1.
Myslím si, že to bude právě kvůli zapamatovatelnosti - tak, aby každý čtverec měl co možná nejunikátnější název a nehrozilo že si ho spletete s něčím podobným.
Zapamatovatelnost s tím asi moc nesouvisí. Co jsem pochopil, tak sousedící oblasti používají nepodobná slova a ta změnitelná jsou od sebe daleko. Takže když tomu někdo blbě rozumí a vidí, že je to místo v jiné zemi nebo kontinentu, tak mu dojde, že to je blbě. On ten systém asi není blbý, nevýhoda je podle mě akorát v tom, že převod na GPS nebo adresu se musí dělat online nebo mít offline celkem velkou databázi.
První část myšlenky moc nechápu - zda se snažíte mému vysvětlení oponovat či nikoli, zda se snažíte poskytnout protiargument, či naopak vzít mé vysvětlení rozšířit ho. Ono se to totiž nějak moc navzájem nevyvrací.Co se offline převodu týče, tak je-li to přidělováno deterministickým algoritmem, což pravděpodobně je, a je-li použit nejmenší dostatečný počet slov to pro každý jazyk, tak vám stačí soubor obsahující ta slova v daném pořadí. 39000 slov x průměrná délka 10 vám dá 390kb soubor.
Myslel jsem to tak, ze pri navrhu systemu neslo o zapamatovatelnost, ale aby se to dalo jednoduse cist nekomu dalsimu s mensim rizikem chyby.To pridelovani nevim, nakolik je algoritmicke a nakolik to vybiraji rucne. Moźna fakt staci jenom rozumne serazeny seznam slov. Ale to mapovani na GPS stejne budou mit predpocitane a ty biliony zaznamu do par MB nedate.
Nevidím důvod proč by mapování z GPS nemohlo být též počítané algoritmicky. Ano, úplně triviální přepočet to nebude, ale pokud si povolíme adresní prostor trochu nafouknnout (na dvojnásobek bohatě stačí), tak opravdu nebude problém vymyslet rozumně spočitatelné mapování.
(Má idea ohledně zapamatovatelnosti je taková, že na trojici náhodných slov si snadno vytvoříte asociaci. Mimo jiné proto, že mezi třemi slovy najdete s velkou pravděpodobností nějakou spojitost s daným subjektem - třeba poštou, obchodem, svou adresou, kamarádovo adresou. Naopak pokud by trojice pro různá místa v okolí obsahovaly stejná slova a lišily se pouze posledním tak se vám budou plést mezi sebou protože si budou podobná a protože budou obsahovat mnohem méně variace pro vymyšlení smysluplné asociace.)
Jak jednoduše přepnu, aby mi to generovalo odkazy v EN?
Nastavení vpravo dole.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.