Doprava | Navigace | Sygic

Navigace Sygic nabídne varování před radary, nechá si za to ale zaplatit

Navigace Sygic přichází s novou funkcí Mobile Speed Cam, jejímž účelem je s předstihem varovat řidiče před rychlostními radary. Novinka však nebude automaticky dostupná všem více než 200 milionům uživatelům – jedná se o placenou prémiovou funkci.

Varování před radary umožní řidičům vyhnout se pokutám a současně přispívá ke snižování počtu nehod v problematických a rizikových úsecích tím, že řidiče vybízí ke snížení rychlosti. Přesto je tato funkce mnohými uživateli vnímána jako kontroverzní.

Varování před radary

„Věříme, že ohlašování hlídek a radarů se dá dělat mnohem lépe než neustálým rozptylováním řidiče za jízdy, zatímco by se měl soustředit na cestu před sebou,“ uvádí v tiskovém prohlášení produktový šéf Sygicu Lukáš Dermek. Dle přiloženého snímku bude aplikace zobrazovat polohu radaru v mapě a jeho vzdálenost.

Zásadní otázkou je, kde hodlá původem slovenská navigace získávat informace o poloze mobilních radarů. Dle Dermeka mají být zdrojem samotní uživatelé, nicméně využívat hodlá i informace od třetích stran – například aktuální zpravodajství či terénní průzkumy.

Klepněte pro větší obrázek 
Navigace Sygic varuje před radarem

Nutno podotknout, že funkci hlášení policejních hlídek nabízí i navigace Waze, a to zcela zdarma. Ta v tomto směru spoléhá na svou komunitu řidičů, kteří mohou v rámci aplikace ohlašovat nejen radary, ale i překážky na vozovce, práce na silnici a další dopravní komplikace.

Zadarmo to nebude

Navigace Sygic je k dispozici pro zařízení s operačním systémem Android a iOS. Po dobu sedmi dnů ji lze vyzkoušet zdarma, poté je nutné pořídit si doživotní licenci – například s mapami Evropy přijde na vcelku sympatických 299,99 korun.

Další funkce, jako je například Real View Navigace, Head-up Display, Cockpit či Dashcam, lze pořídit jako placené doplňky – každý za cenu 135 korun. Stejným způsobem bude nabízena i funkce varování před mobilními radary, jež má dle serveru Android Headlines stát 14,99 eur ročně, tedy v přepočtu asi 399 korun.

Varování před rychlostními radary má i konkurence, například TomTom nebo Waze, a to bezplatně. Sygic chce ale zaujmout aktuálností a upozorňováním nejen na stacionární, ale především mobilní radary. K jejich nahlašování bude využíváno jak komunity samotných uživatelů, tak z datových zdrojů blíže nespecifikovaných třetích stran. 

Diskuze (43) Další článek: Planetární sonda MAVEN zmapovala elektrické proudy v okolí Marsu

Témata článku: Doprava, Android, iOS, Mapy, Evropa, GPS, Waze, Cestování, Navigace, Sygic, TomTom, VAR, Řidič, Uživatelé, Varování, Head-up, Head-up Displej, Radar, Funkce, Telefony s Androidem na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy