Naučte své systémy dotekům!

(inzerce) Jak snadno převést plnou funkcionalitu stávajících informačních systémů na tablety, smartphony a další zařízení s dotekovými obrazovkami.
Naučte své systémy dotekům!

Rozhovor s výkonným ředitelem Software602 Janem Petrem o BYOD a formulářových rozhraních.

Společnost Software602 nedávno představila koncepci Form User Interface. Můžete vysvětlit, v čem spočívá?

Formulářové uživatelské rozhraní bylo představeno pod heslem „Naučte své systémy dotekům“ (viz ilustrace). A v tom to spočívá. Uživatelské rozhraní postavené na našich produktech umožňuje vytvářet prostředí pro dotekové obrazovky, tablety nebo smartphony nad staršími informačními systémy, aniž by nějak narušilo jejich stabilitu nebo vyžadovalo nějaké složité integrační práce. Základním předpokladem jsou pouze webové služby, přes které lze s informačním systémem komunikovat. O vše ostatní už se postará naše nadstavba.

Klepněte pro větší obrázek

K Form User Interface se přistupuje pomocí internetového prohlížeče. Znamená to, že je možné se „zbavit“ klientských aplikací a administrátorům úplně ušetřit práci spojenou s kontrolou verzí a nastavení, podporou různých operačních systémů a podobně?

Přesně tak. Kromě toho, co už jsem uvedl, je to rozhodně flexibilita. S formulářovým rozhraním můžete velmi snadno měnit uživatelské obrazovky (formuláře) a postupně rozhraní ladit podle požadavků uživatelů.

Další velkou výhodou je, že se jedná o nadstavbovou aplikaci, která dokáže brát data z několika zdrojů (integrace), dokáže provádět kontroly (validace) i výpočty (předkalkulace). Data předávaná systémům tedy nejsou pouze data vložená uživatelem, ale data předzpracovaná pro další procesy.

Klepněte pro větší obrázekPro jaké systémy je koncepce FUI vhodná?

Je vhodná pro všechny staré systémy, jejichž jádro je kvalitní a jejichž přepis pro nová zařízení by byl nesmyslně drahý.Sami ji s výhodou používáme pro psaní našich aplikací, například spisovou službu, řízenou dokumentaci nebo archív. Velký význam má pro aplikace jako je CRM, objednávkové systémy, servisní systémy nebo třeba aplikace pro nabídku bankovních nebo pojišťovacích služeb. Poradce už není připoután k monitoru na pobočce.Může vzít tablet a věc vyřídit třeba u kafe nebo v parku na lavičce.

Je vaše nabídka určena jen firmám nebo i dodavatelům systémů, případně integrátorům?

Již delší dobu poskytujeme své technologie i dodavatelům informačních systémů (například dlouhodobá archivace dokumentů s dodržením všech norem vyžadovaných legislativou).

Rozhodně nechceme firmám konkurovat tím, že budeme sami vyrábět ERP, CRM, DMS nebo jiné produkty nad naší technologií. Naším zájmem je, aby integrátoři používali naší technologii pro své projekty.

Další článek: Google vyvíjí „Glass“ pro psy

Témata článku: Plný text, Vhodný monitor, Složité heslo, Petr, Dotek, Validace, Uživatelské rozhraní, Interface, DMS, Uživatelská data, Vhodná technologie, Nejprodávanější tablety na Mall.cz

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk