Hardware | Wi-Fi | Návody

Naučte starého psa novým kouskům. Návod, jak dostat Wi-Fi 6E do notebooku

Nejnovější standard Wi-Fi 6E, využívající kromě pásem 2,4 a 5 GHz i 6 GHz, podporuje hrstka notebooků. I u mnohých starších modelů je však možné podpory Wi-Fi 6E dosáhnout.

Drtivá většina notebooků mladších cca osmi let je vybavena M.2 Wi-Fi kartou, která určuje schopnosti Wi-Fi připojení daného stroje. Za tu dobu však karty prošly vývojem od 2,4GHz Wi-Fi 4 (802.11n), dvoupásmové Wi-Fi 4 přes Wi-Fi 5 (802.11ac) až po v současnosti nejčastěji osazovanou Wi-Fi 6 (802.11ax).

Nicméně pokud toužíte po podpoře nejnovějšího standardu Wi-Fi 6E, můžete si Wi-Fi modul vyměnit za takový, který Wi-Fi 6E podporuje, navíc je samozřejmě kompatibilní se všemi předchozími standardy.

Tím nejrozšířenějším modulem, jaký můžete ve Wi-Fi 6E noteboo­cích potkat, je Intel AX210NGW,  1  který je zároveň i nejsnazší sehnat například na AliExpressu za přibližně 650 Kč. Druhou variantou je o pár korun dražší novější AX211NGW, který se už může pochlubit podporou operačního systému Chrome OS, nicméně jinak nepřináší nic nového.

Klepněte pro větší obrázek

Jen je kvůli nutnosti podpory protokolu CNVio2 a přítomnosti jen jednoho zářezu (E)  2  kompatibilní s užším okruhem notebooků – od modelů s procesory Intel Core 10. generace výše. Totéž je případ herního Intel Killer AX1675i za cenu okolo tisícovky, který je optimalizovaný pro hraní her. Všechny tři shodně ovšem podporují tři pásma, celkovou signálovou rychlost až 5 374 Mb/s, šířku kanálu 160 MHz a rozhraní Bluetooth 5.2.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Hardware, AMD, Intel, Články z Computeru, AliExpress, Čína, Lenovo, Wi-Fi, Chrome OS, Návody, Pes, MediaTek, Čich, Nový kousek, Standard, Core, Notebook, AMD Ryzen, Modul, Nejnovější standard, GHzSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware