Tipy | Vzdělávání | Výuka

Pište všemi deseti prsty. Našli jsme 7 webů a aplikací, které vás to naučí

Psaní všemi deseti prsty má proti „datlování“ řadu výhod. Kromě vyšší rychlosti, díky které ušetříte čas, poskytuje také vyšší efektivitu, takže se místo toho, jak píšete, budete moci více soustředit na samotný obsah textu. Další výhodou je lepší ergonomie – bez nutnosti dívat se na klávesnici budete šetřit krční páteř i oči. Hledali a našli jsme šest webů a jednu aplikací, které vás naučí psát všemi deseti prsty.

Umíme informatiku

Náš přehled začneme na stránce Umíme informatiku, kde se kromě psaní všemi deseti prsty můžete naučit i řadu dalších dovedností – například programování v Pythonu, základy algoritmizace či rozvíjet logické myšlení. Cvičit psaní zde můžete zdarma, a dokonce bez nutnosti registrace.

Umíme informatiku Umíme informatiku

Psaní deseti prsty je věnována samostatná sekce, rozdělená do několika kategorií podle řádků na klávesnici. Součástí je stručný úvod, po kterém se hned můžete pustit do cvičení. Ta jsou prezentována ve formě řádku s vyznačeným písmenem, jež aktuálně máte napsat. V případě chyby je nutné opakovat a napsat písmeno správně.

Aplikace průběžně ukazuje, který prst je nutné použít pro aktuální písmeno a jakou klávesu musí žák stisknout. Počítá napsané znaky, počet úhozů za minutu a počet chyb. Cvičení je ukončováno buď napsáním daného počtu znaků, nebo dokud se nevejdete do limitu povolených chyb. Mezi jednotlivými lekcemi lze libovolně procházet.

Plusy

  • Zdarma
  • Bez nutnosti registrace
  • Možnost přeskakovat mezi cvičeními

Minusy

  • Pouze opis textu z řádku
7/10
Hodnocení
Diskuze (19) Další článek: Recenze Mercusys Halo H50G – levný mesh Wi-Fi router pokryje velký prostor za pár korun

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,