Windows 11 | Multimédia

Nástupce Windows Media Playeru se ukázal ve Windows 11 Insider Preview. Váš telefon mění podobu

Dlouholetou stálicí na poli přehrávání multimediálních souborů byl Windows Media Player. Aspoň z hlediska integrovaných nástrojů přímo v nejpoužívanější rodině operačních systémů na osobních počítačích. I když se už řadu let nevyvíjí, stále ho v zakonzervované podobě najdete ve Windows 10 a Windows 11.

Nastal ale čas na změnu. Tenhle názor Microsoft projevuje tím, že vydává úplně nový multimediální přehrávač. (Zapomíná tak i na přehrávače vyvinuté v éře Desítek.) Nazval ho jednoduše jako Media Player. K vyzkoušení je zatím pouze ve Windows 11 Insider Preview v kanále Dev. Firma zatím ani nenaznačuje, jestli přehrávač časem pošle do Windows 10.

Původní Windows Media Player aspoň zatím neodchází a můžete ho nadále používat. Poslední dvanáctá řada vyšla v roce 2009 v souvislosti s vydáním Windows 7.

Jedná se o klasický přehrávač, který vám na pohled připomene řadu dalších produktů včetně Windows Media Playeru. Novinka má však lépe zpracovanou knihovnu médií, podporuje vytváření seznamů stop apod. Zkrátka nic překvapivého, nechybí ani minipřehrávač. Posloucháte‑li hudbu v Groovu, vaše seznamy i s knihovnou budou přeneseny do nového přehrávače.

Klepněte pro větší obrázek

Budete-li chtít Media Player vyzkoušet, počítejte s tím, že se jedná o nehotovou verzi. Microsoft předem varuje před několika známými problémy. Nefunguje např. síťové přehrávání, editace metadat, nesprávně se zobrazují některé znaky apod. její dostupnost nelze vynutit, musíte počkat, až se ve vaší instalaci Windows 11 Insider Preview objeví.

Váš telefon v novém kabátu

V rámci programu Windows Insider pak Microsoft testuje ještě přepracovanou aplikaci Váš telefon. Jde o redesign, který přeskládává prvky uživatelského prostředí, ale nemění základní funkcionalitu.

Oznámení jsou vždy viditelné v levém postranním panelu, zatímco hlavní kategorie nepřepínáte vlevo, nýbrž v horní části okna. I tato aplikace reaguje na design Windows 11.

Klepněte pro větší obrázek

Zdroje: Windows Insider Blog (1 | 2)

Diskuze (10) Další článek: Pojďte si zazpívat. Spotify nově zobrazuje texty písniček synchronizované s hudbou

Témata článku: Windows, Microsoft, Windows 11, Microsoft Store, Windows Insider, Multimédia, Windows Medium Player, Windows Insider Blog, Media Player, Groove, Operační systém, DEVA, Rodina, Windows Media Player, Medium Player, Přehrávač, Osobní počítač, TelefonJak zkrotit běžící procesy ve Windows? Našli jsme 7 nejlepších bezplatných nástrojů

Jak zkrotit běžící procesy ve Windows? Našli jsme 7 nejlepších bezplatných nástrojů

** V operačním systému Windows běží desítky procesů ** Pomocí k tomu určených nástrojů je můžete dostat pod kontrolu ** Našli jsme 7 nejlepších bezplatných aplikací

Karel Kilián
TipyNejlepší programyWindows
Nové MacBooky Pro jsou neuvěřitelné stroje! Ale za jednu vadu na kráse to Apple schytá...

Nové MacBooky Pro jsou neuvěřitelné stroje! Ale za jednu vadu na kráse to Apple schytá...

** Apple představil dvě nové řady MacBooků Pro ve velikostech 14 a 16 palců ** Lákadlem jsou hlavně nové vlastní čipy M1 Pro a M1 Max s extrémním výkonem ** Displeje mají poprvé „notch“

Karel Javůrek
ČipyMacBookApple
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View
Velký špatný. Windows 11 mohou snižovat výkon PC až o čtvrtinu. Hlavně kvůli bezpečnosti

Velký špatný. Windows 11 mohou snižovat výkon PC až o čtvrtinu. Hlavně kvůli bezpečnosti

** Výkon PC je ve Windows 11 nižší než ve Windows 10 ** Důvodem jsou chybějící optimalizace pro AMD a nový typ ochrany ** Realita je ale ještě trochu složitější

Lukáš Václavík
Windows 11Windows 10IntelAMD