Nástupce OS/2 představen!

Společnost Serenity Systems oficiálně uvedla dne 19. května 2001 svůj nový operační systém eComStation.
Společnost Serenity Systems oficiálně uvedla dne 19. května 2001 svůj nový operační systém eComStation.

Uvedení eComStationu znamená novou éru pro všechny uživatele OS/2. Celá komunita operačního systému OS/2 čeká od roku 1996 na novou verzi svého miláčka. Po pěti letech se všichni dočkali.

Nový operační systém byl uveden na setkání uživatelské skupiny OS/2 v Jižní Kalifornii. eComStation je nový operační systém založený na OS/2 Warp 4.5. Může se pochlubit moderní instalací z bootovatelného CD, vylepšeným uživatelským prostředím a především velkým množstvím přibalených programů, které zvyšují hodnotu celé investice.

S eComStationem dostanete mimo jiné také plnou verzi profesionálního kancelářského balíku Lotus SmartSuite 1.6, nový internetový prohlížeč IBM WebBrowser, založený na Mozille, Javu 1.3 a další kvalitní programy (pro multimédia, grafiku, internet i různé menší utilitky). Celý systém využívá pro udržování a instalaci technologii WiseMachine. Díky těmto nástrojům od Serenity Systems, můžete lehce instalovat, jak svůj lokální počítač, tak třeba celou počítačovou síť.

Instalace je tak jednoduchá, že jestliže chcete třeba na vzdáleném počítači nainstalovat nový kancelářský balík, vezmete ikonku a přesunete jí na ploše do cílového počítače. O nic víc se už starat nemusíte, WiseMachine vše udělá sám. Svůj počítač v práci můžete ovládat odkudkoliv prostřednictvím produktu Desktop On Call 4. Budete potřebovat pouze internetový prohlížeč podporující Javu.

Nově můžete svůj počítač ovládat hlasem. Spusťte si díky VoiceType svůj oblíbený textový editor, pomocí VoiceDictation nadiktujte dopis a pak ho odešlete Internetem.

Získáte také nový souborový systém JFS. Journaled File System se představil již v produktu OS/2 Warp Server for e-business - jde o vysoce výkonný souborový systém převzatý ze serverů AIX. Od velkých serverů zdědil vysokou bezpečnost a výkon především na víceprocesorových systémech. eComStation podporuje velké množství hardwaru (dnešní grafické i zvukové karty, zařízení USB, DVD, scannery, tiskárny...) a snad tak nebude problém s ovladači. Serenity Systems také spustila již před několika týdny svůj internetový portál, s informacemi a také podporou všem uživatelům eCS. K eComStationu se v budoucnu ještě určitě vrátíme v podrobné recenzi.

Diskuze (9) Další článek: Microsoft uvádí bezdrátový Media Player

Témata článku: , , , , , , , ,