U AMD procesorů má přitom změna časování paměti větší vliv na konečné změny výkonu. Důvodem je velká Level 1 (a Level 2) cache u Intel Pentium 4 procesorů, která pracuje na plné frekvenci jádra chipu, zatímco AMD procesory mají tuto cache podstatně (typicky dvakrát až čtyřikrát) menší, a jsou tudíž více závislé na časování pamětí a na jejich kvalitě. Nutné je také říci, že paměti s nízkým časováním (vhodné pro AMD) jsou podstatně dražší než paměti s průměrným časováním a dobrou možností přetaktování FSB (vhodné pro Intel).
to je sice pravda, ale uvadzat ako cache pracuje na plnej frekvencii cpu pri P4 a zabudnut na to u A64 je trosku divne, ano su na casovani zavisle viacej, ale zaroven maju Xkrat lepsiu latenciu vyrovnavacich pameti a teda su v zasade o dost lepsie v praci s cache. Posledna veta je perla sama o sebe, pliest jablka z hruskami je fakt cool, generalizovat low latency pamete ako "pre amd" a shit latency mozno oc ako "pre intel" je fakt haluz, nedoporucoval by som to takto zobecnovat, vediet to k dojmu, ze autor je zaujaty (co je v tomto pripade zrejme aj pravda....)
Zajímavostí rovněž je, že Intel má řadič paměti implementovaný v severním můstku (i865PE, i875, i915, i925), kdežto AMD jej u procesorů Athlon 64 integrovala přímo do procesoru, což může mít teoreticky mírně vyšší výkon, v praxi se to ale odráží spíše na tom, že ne každé paměťové moduly s Athlonem 64 fungují, zvláště v Dual Channelu. U Intel procesoru s Intel chipsetem většinou na problém kompatibility paměťových modulů nenarazíte. Navíc, Intel dnes podporuje i DDR2/667 paměti s časováním CL3, které jsou na tom výkonově skvěle.
tento odstavec je dost slusny tiez, vsimnite si ako moze teoreticky mat integrovany radic vyssi vykon a ze to vlastne v praxi vobec nefunguje a ramky musite zhanat mesiace. Pravda je taka ze kompatibilita pameti je uplne v pohode, rovnake problemy ma v zasade aj Intel, Integrovany radic poskytuje o DOST vacsiu priepustnost ako porovnatelne Intel systemy (aj na DDR2), co sa odzrkadluje aj na vyslednom vykone. DDR2 pamete na tom vykonovo skvelo vobec nie su, skuste si aj zohnat take 667 cl3 ramky a potom porovnat kolko stali oproti tccd pametiam z ktorych na a64 vytlacim tolko isto :)
dalsie srandy zacinaju v casti kde sa pan autor snazil porovnat vplyv casovania na vysledny vykon, rad by som podotkol ze ked sa priepustnost zdvihne o 0,6% zmenou casovania, tak sa nema ani nejak zavazne kam dvihat vykon, ano Intelu to tak husto ako u A64 nepomoze, ale ked uz sa snazim napisat clanok o nastaveni biosu pre vetsi vykon, bolo by vhodne mat sirsie skusenosti ako zo svojej relativen obstaroznej P4 (pripad pana Hulana). Nasledne este tvrdit taketo veci >
Jak se jasně ukázalo, v reálném světě je vliv časování pamětí na výkon počítače zcela zanedbatelný, typický rozdíl výkonu mezi CL 2.5 vesus 3.0, či CL 2.0 versus 2.0, je kolem 0,5 %. < je fakt kruty omyl, zase to zobecnovanie kratkozrakych zaverov :( V pripade A64 je totiz narast priepustnosti 1T vs. 2T (ano aj to su veci co sa pri pametiach nastavuju, ale to autor jaksi zabudol ze Command rate je zaujimavy parameter) je az do 30% a nasledny vplyv na vykon je potom niekde trosku inde, nehovorim ani o rozdiele cl3 a cl2 ktory pre ine platformy hra velku rolu.
Pokud si chcete koupit nové paměti, a díváte se na DDR400 CL 2.0 moduly, díváte se špatně. Mnohem lepší investice, ve zhruba stejné ceně, ale při vyšším výkonu, budou DDR500 CL 3.0 paměti. Vliv DDR500 frekvence pamětí na výkon je totiž podstatně vyšší než vliv časování (CL 3.0 versus 2.0).
Toto je tiez zaujimava rada, zacinam mat dojem ze DDR400 2-2-2-5 1T sa asi vyraba pre srandu a kto to dneska kupi? vsak pan Hulan nam napisal ze kingmax ddr500 cl3 su predsa lepsie! ... on jaksi zabudol ze velka cast kvalitnych cl2 pameti kludne tych 500 zvladne a na cl2,5 ... vysledna frekvencia procesoru je najdolezitejsia, preto potrebujeme vysoko rychlostne pamete pre P4 kde to v asynchro rezime moc nefunguje, preto si kupujeme dosky co zvladnu velmi vysoke htt a su stabilen pri asynchro rezime lebo 300 len tak ramky nedavaju, preto si radsej kupim overene cl2 pamete ako cl3 500 a vo vysledku radsej uz clanky od pana Hulana citat nebudem lebo to zle vplyva na krvny tlak 
Teraz len tak jemne uvazujem co mi autor odpise, ci to bude podla jedneho pekneho flashu, na ktory som narazil :) ale nechajme sa prekvapit ;)