pro mě, coby sobeckého materialistu z tohoto objevu plyne naděje, že by se v asteroidu dalo najít něco prakticky vytěžitelného pro výrobu energie či nějakého užitečného materiálu apod.
Mně by uspokojilo nějaké větší množství než malé, třeba démantů. ☺
Nedávno našli asteroid, složený výhradně ze zlata a platiny... to už by se vyplatilo 😀
Dopravit něco zpět na Zemi stojí mnohem víc než je cena zlata a diamantů.
Zatím... 🙂
Že by tam byli nějací "Asterojďané", kteří při spatření divného neznámého kosmického tělesa po něm vrhají částice, aby tak předešli možné invazi cizího druhu pocházejícího možná z nějaké pro ně neznámé oblasti vesmíru? Anebo naopak, že by ty částice vyhazovali na uvítanou, takže by to byl vlastně jakýsi místní oslavný rituál pro ně neznámého "božstva"? 😉
Jsem v šoku. Pořád nic a teď je to tady. Jako blesk z čistého nebe. Nemám slov. Dneska už neusnu. ♦
Taketo vytrysky materialu by sa dali vyuzit ako pohon . V pripade potreby dopravit na asteroid vhodnu teechnologiu na urychlenie procesu= dostatocne zvysenie tahu aby to bolo dost na potrebnu korekciu drahy.
Dobrej nápad, zvláště u komet by to bylo zajímavé, usměrnit proud částic nějakým směrem (nějakým deflektorem...) Zvláště pro budoucí těžbu. 🙂
To úplně mění náš pohled na vesmír! Totální a naprostá revoluce! Nějaké neznámé částice se nějak výří na nějakém asteroidu, a to i tak rychle, že uniknou z jeho gravitace! Všichni se zachraňte! Není se co divit, že NASA je v šoku! Doufám, že to náš Parlament začne řešit co nejrychleji, protože tahle zpráva mění úplně vše!Jako fakt? NASA v šoku? Máte to zapotřebí, takový clickbait?
já osobně jsem v šoku, co za blbost dokážete řešit 🙂
Podle nadpisu soudím, že má živě zase výpomoc z Blesku...
inkriminovaných částic Tady se někdo dívá na soudkyni Barbaru nebo něco takového, že používá neustále slovo inkriminovaný.
Slovo inkriminovaný použité bez právního kontextu v běžné mluvě určuje význam"daný" či "dotyčný" odkazující na předmět hovoru. V případě tohoto článku jde o odkaz na "dané" částice.
Já zase nechápu jak někoho tohle může překvapovat. Asteroidy a komety se nevyrábí v továrně, aby bylo jednoznačně dané "tohle je kometa" a "tohle je asteroid". Ve vesmírném prostoru mohou existovat tělesa která jsou někde na půli cesty mezi asteroidem a kometou. Záleží to na složení asteroidu, přeci je známo že složení asteroidů je různé - uhličité, křemičité, kovové, nebo složené z různých materiálů. A pokud jsou v asteroidu obsažené těkavé materiály, teplem slunečního záření se mohou uvolňovat, ale zase jich není tolik aby uvolněné částice vytvořily ohon. Případně bych si dokázal představit i mechanismus kdy by v materiálu asteroidu docházelo k rozpadu těžkých prvků nebo k chemickým reakcím. Takže konec šoku a rychle začít něco dělat - vyrobit průzkumné sondy a hurá na asteroidy, ať o nich víme více 😁
Zkrátím to. Když na VTM redaktor napíše, že v NASA jsou z toho v šoku, je na bolševických 115% jisté, že v NASA nikdo v šoku nebyl. CLICKBAIT.
A zbývajících -15% znamená, že NASA vyhlašuje stav nouze a v domě s jednou stěnou navíc už vymýšlí nouzové řešení situace.
Já samozřejmě naprosto rozumím tomu, že když nějaká "nicka" jako Lauretta ( https://en.wikipedia.org/wiki/Dante_Lauretta ) řekne, že jde o jedno z největších překvapení celé jeho vědecké kariéry, tak řadě místních diskutérů to nemůže připadat šokující ani trochu, neboť na rozdíl od něj jsou jim tyhle věci jasné už dávno. 😉 Tudíž je to na 115 % nemůže ani šokovat, ani překvapit, ani nic podobného. Jen je škoda, že se o ty své vědomosti se světem vždy dělí až pak tady v diskusi. 😁
Že nějaký Lauretta řekne, že jde o jedno z největších překvapení celé jeho kariéry, vyplývá z toho, že celá NASA je v šoku?
To je vlastně pravda, jistě někdo z NASA z toho nutně v žádném šoku být nemusí - napadají mě teď třeba takové uklízečky? 😁 Omlouvám se, není ode mě možná hezké, že mám z téhle fanatické hyperkorektnosti legraci, ale těžko si pomoct - zvlášť v případě, kdy jde o tak nečekaný objev, přičemž tady čtu výroky typu "já zase nechápu jak někoho tohle může překvapovat".Vaše "nějaký Lauretta" nebudu komentovat a to už jen proto, že to přesně zapadá do toho, o čem píšu. Děkuji za reakce, já už se dalších s dovolením zdržím.
Dokážu pochopit, že NASA byla v šoku, když havaroval Challenger nebo Columbia.Ale aby je dokázaly vyšokovat nějaké erupce částic, to jste prostě přehnal.
Chtělo by to blíže prozkoumat a popsat příčiny které vedou k těm erupcím částic. Nevím jak je v tomto NASA daleko, zatím jsem neměl čas hledat podrobnější informace. Pokud by se ukázalo, že za tímto jevem stojí tepelné působení slunečního záření na zmrzlé látky nacházející se na asteroidu (led, zmrzlý CO2 apod.) tak mně to skutečně nepřipadá příliš překvapivé, tento mechanismus přeci dobře známe z komet. Pokud by se ukázalo že za tím stojí chemické či jaderné reakce, nebo snad něco úplně jiného, tak to by již bylo mnohem překvapivější. Čili tím bych chtěl jen NASA poprosit ať nepolevuje ve zkoumání asteroidů, protože mnohem zajímavější než že se něco děje je znát mechanismus proč se to děje 😉
Přesně tak, jeden vědec NASA nedělá. Pokud vím, tak tam pracuje téměř stotisíc lidí, tedy včetně navázaných firem (kontraktorů) atd. B-]
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.