Microsoft | Mobilní telefon | Surface | Fotografování

Náš skládací telefon bude i pěkně fotit, slibuje Microsoft

Microsoft nedávno překvapil představením rozklápěcího telefonu Surface Duo, který přijde na trh za rok a poběží na „Androidu v barvách Microsoftu“. Zařízení se dvěma displeji sklidilo zasloužený obdiv, ale vzbudilo i jednu otázku – kde je fotoaparát? Bude to jen komunikátor na práci, nebo udělá i pěknou fotku? Šéf divize Surface Panos Panay nyní pro WindowsArea potvrdil, že telefon bude mít i špičkový foťák.

Na vestavěných fotoaparátech dnes mnozí výrobci mobilních telefonů staví své prodejní strategie. Je to prvek výbavy, na který jsou zákazníci velmi citliví a kde se dá stále nad konkurencí vyzrát díky inovacím. Aby byl telefon schopen udělat pěknou fotku, je dnes zkrátka základním kriteriem výběru a u Microsoftu si to uvědomují. 

Surface Duo nebude mít fotoaparát navenek nijak okázalý, celkem logicky bude totiž objektiv schovaný uvnitř nad jedním z displejů. Poslouží jako selfie kamera pro videohovory, ale po přetočení obou částí bude z druhého displeje hledáček a objektiv bude mířit do vnějšího prostoru. 

Diskuze (8) Další článek: Hyundai vybavil tempomat umělou inteligencí. Auto přidá plyn podle toho, jak ho to naučíte

Témata článku: Microsoft, Android, Mobilní telefon, Surface, Fotografování, Fotoaparát, Telefon, Fotka, Objektiv, Displej

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky