Náramkové hodinky s USB pamětí i kabelem

Paměťové USB klíče dnes nemá smysl nijak představovat, krabičku velikosti balíčku žvýkaček s nějakou tou pamětí pro připojení na USB již dnes nabízí kde kdo. I zde se ale najdou zajímavosti hodné vaší pozornosti.
Rakouská firma LAKS začala nabízet ručičkové hodinky, které na první pohled působí skutečně nevinně. Přímo v jejich pásku je ale schován USB kabel s plnohodnotným konektorem, který stačí jen zasunout do USB portu na počítači. V hodinkách je totiž integrován nejen hodinový strojek Citizen, ale také paměť až o kapacitě 128 MB.

K počítači se hodinky připojují jako každý jiný podobný produkt, v novějších Windows bez nutnosti ovladačů, ve starších po instalaci ovladače. Rychlost odpovídá USB 1.0, tedy okolo 1 MB za sekundu. Data jsou na hodinkách případně chráněna bezpečnostním kódem. Pochopitelnou nevýhodou hodinek je krátký integrovaný kabel, ten měří jen nějakých pět centimetrů, proto často jistě využijete i přibalenou USB prodlužku.

Hodinky pak patří k těm jednodušším, chybí například datumovka. Samotné hodinky jsou vodotěsné, otřesuvzdorné a antistatické. Oficiální materiály se nezmiňují, co udělá voda s USB konektorem, připojení k počítači po vylezení z vany bych asi nedoporučoval. Hodinky nijak nespolupracují s vnitřní pamětí a napájení mají tradiční vlastní na baterii.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na pohled docela obyčejné hodinky, jen ten USB kabel v pásku od hodinek a 128 MB na ciferníku naznačuje, že tu půjde o více než jen běžné ukazování času.

Hodinky jsou nabízeny ve třech variantách, 32 MB za 42 Euro, 64 MB za 64 Euro a 128 MB za 93 Euro. Popravdě tedy hodinky stojí stejně jako normální USB paměť a ručičkové hodinky dohromady. Pro firmy je ale zajímavá nabídka na vlastní firemní vzor na číselníku, který lze objednat u objednávek nad 100 kusů.

Přiznejme si, moc praktické to není, hodinky si budete muset sundávat, protože v opačném případě byste ruku s hodinkami k ťukání na klávesnici jen stěží využili. Může se ale jednat o zajímavý dárkový předmět, který určitě zaujme a také to může být příslibem inteligentnějších hodinek s USB připojením. Technicky je integrace USB kabelu do hodinek vyřešena, tak teď už jen doplnit slušné provázání s počítačem (synchronizace kalendáře, kopírování písniček, …) a bude se prodávat.

Diskuze (18) Další článek: Nové Paint Shop Pro verze 8

Témata článku: Windows, USB, Hodinky, Vana, Přibalená klávesnice, Oficiální materiál, USB kabely, Páska, Kabel, Citizen


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí