Mapy | Česko | GIS

Naprostá spoušť. Podívejte se na čerstvé letecké snímky obcí před a po průchodu tornáda

Oživeno: TopGis po měsíci opět vzlétl nad oblast zničenou moravským tornádem a 24. července pořídil čerstvé snímky. Doplnili jsme galerii o nové srovnávací fotografie, na kterých je patrný úklid, parcely po bývalých domech a postupné opravy střech. 


Po vědcích z Leteckého ústavu Vysokého učení technického v Brně a dronech záchranářů se nad trasou moravského tornáda na sklonku června proletěli i kartografové z brněnského TopGisu.

Podle dat služby Flightradar24 to bylo 29. června a fotografie pořídila Cessna 404 Titan s registrací OK-TGS. Historický záznam trasy je nicméně dostupný pouze pro předplatitele služby.

Klepněte pro větší obrázek
Přelet nad zničenými obcemi 29. června, jak jej zaznamenala služba Flightradar24

Snímky TopGisu běžně najdete v letecké vrstvě na Mapy.cz, tentokrát ale oblast mezi Břeclaví a Hodonínem kartografové vyfotografovali pro Jihomoravský kraj, jehož záchranné složky tak mohly lépe koordinovat práci a odklízení trosek. Podívejte se na srovnání záběrů z roku 2018 a po přechodu tornáda.

Diskuze (5) Další článek: Vesmírné zprávy: Kosmické olympijské hry na ISS

Témata článku: Mapy, Česko, Počasí, Kartografie, GIS, Tornádo, Červen, Snímek, Hodonín, Břeclav, Průchod, TopGis, Spoušť, Obec, Cessna, Letecký snímek, BCF