Na to by stačila nějaká malá fotobuňka s připojením na internet. Po vyfocení objektu, by jej to poslalo na server, kde by byl obraz zpracován super počítačem s umělou inteligencí, jež by detekovala, jestli je na obrázku kolo nebo ne a jestli na tom kole jede člověk. Cirkusového medvěda by nejspíš nebylo žádoucí považovat za cyklistu, nebo ano?Pak podle výsledku by se případně navýšilo počítadlo.
Názor byl 1× upraven, naposled 20. 6. 2022 19:05
A vedle toho postavime malej jadernej reaktor a prehradu na jeho chlazeni.
Po te "cesticce" nechodi chodci? V tom lese nezije zver, nelitaji ptaci,...? Mozna az o takovou presnost nejde, jen upozornuji, ze touto metodou vysledne cislo bude asi vyssi, nez jen "cyklisti"...
Záleží na umístění. Chodci ne, zvěř ano. Všechno lze vysledovat a reálnému výsledku se maximálně přiblížit ;)
A je řidič kola s motorkem ještě cyklista nebo už je to motorkář?
Jo, jako ta počítadla cyklistů v Brně, co počítala jako cyklisty i sněhové vločky. To se to, panečku, vykazoval nárůst cyklistů! 😀
infračervený detektor odladěný na teplotu lidského těla...By mne zajímalo jaký rozsah teploty mají cyklisté jedoucí různou rychlostí a na slunci či ve stínu.
A kdyz je pocasi jako vcera...
Cyklista, pokud nemá horečku a není podchlazený, má cca 36.7 stupně.
Názor byl 2× upraven, naposled 20. 6. 2022 16:51
A co povrch cyklisty, helma, tmavé tričko... Neříkám, že to nejde, jen by mne zajímal ten rozsah teplot pro ladění na člověka a čím si tak zásadně odlišuje například od vysluněné srny.
Tričko ani helma není cyklista, dotaz tu byl na cyklistu, ne jeho příslušenství.
A proč ne, průmyslové IR senzory (940 nm 0.35 A 12 VDC) jsou běžnou součástí cyklostezek a spolehlivě detekují člověka na 30 metrů při rozlišení 128x100 pixelů spolehlivě rozliší i počet jezdců. Rozvodnou skříň pohání obyčejná autobaterie a solární panel - přičemž slouží jako počítadlo, ale především spíná osvětlení např.: v tunelu pod silnicí. Nicméně, ten rozvaděč tam vydrží cca 1 týden, než ho ukradnou a za druhé, cyklisté jsou tlupa blbců, kteří budou bourat vesele dál, bez ohledu na osvětlení. Pro příklad: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/nehoda-cyk... Rozvaděč na výše zmíněné cyklostezce, tedy těsně před dokončením a před ukradením (vydržel 3 dny), druhý vydržel přesně týden a vzali to i s FLIR snímači v osvětlení (sploupkové). https://ibb.co/mHRWM92https://ibb.co/frST5RGP.S.: Na rozestavěné cyklostezce napočítal za 3 dny 249 magorů na kolech.
Názor byl 1× upraven, naposled 20. 6. 2022 16:37
Existuje taková součástka, říká se jí magnetický jazýčkový kontakt. Je to taková skleněná trubička s dvěma nebo třemi vývody, která po přiblížení magnetu sepne/rozepne obvod. Používám je v prostředí klimaticky náročném prostředí a správně navržená konstrukce je i mechanicky odolná.
Ano, jazýčkový kontakt je výborná součástka a většina bastlířů ji dozajista zná, ale jak přesně, by mohl jazýčkový kontakt počítat cyklisty?
No jak asi: Na každé straně bude budka, v ní člověk, vydá cyklistovi magnet, který si ten připevní na spodek kola. Takže když přejede přes jazýčkový kontakt, ten sepne a započítá ho. No a až projede úsekem, tak člověk na opačném konci od něj ten magnet zase vybere.Jak mohou lidi nepřijít na takovou jednoduchou věc...
Takhle by to řešila státní správa. Samozřejmě, že by z toho byl projekt alespoň za 10M a cyklista by musel před zapůjčením magnetu vypsat formulář.
Stejně jak ten mikrospínač, co chtěl dát pod desky, které by byly přes stezku. Prohnou se o kousek a magnet se posune kolem kontaktu.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.