Jaroslav Kovář (Atos01)
Jaroslav Kovář (Atos01)
8. 7. 2017 • 16:40

Technologie bojových raket má své limity , s kterými jsou dnešní konstruktéři dávno seznámeni . To je daný fakt a tyto limity jsou dány fizikálními zákony . I když se podaří vyvinout ramjetovou střelu , vždy bude zastaralá a primitivní oproti zbrani zasahující rychlostí světla . Mimochodem , Čína nemá žádná neviditelná letadla , má pouze letadla se sníženou charakteristikou radarového odrazu . Na radaru jsou viditelná a zachytitelná .

toththovt
7. 7. 2017 • 16:19

Laser je pořád drahá věc, aby něco uchranily musí být určitý počet.
Co budou chranit to důležité.
Číná a rakety to je jejich vynaléz starý ale účinny už 11. století je zdokonalují.
Pořád je to levné.

jirkaf77
jirkaf77
30. 6. 2017 • 13:03

Rakety jsou technologie pred zanikem. Prudky rozvoj laseru odkaze rakety na smetiste dejin behem par let.
Mj. bylo ukazano v te prorocke simulaci vytvorene iluminaty, kterou ukradli hackeri a vydali pod nazvem C&C:generals.

Vlasta Holeček
Vlasta Holeček
30. 6. 2017 • 10:34

Náporové motory měly rakety 3M8 systému 2K11 Krug. Měla ho i naše armáda. Dolet 50 km, výškový dosah 25 km, rychlost 4 Machy.

Dusan
30. 6. 2017 • 9:06

Vetsi dostrel pravdepodobne mit nebudou, spise se zameri na rychlost a obratnost. Zapadni strely nemaji dostrel jaky maji proto, ze by zapad nedokazal vyrobit nic s delsim doletem (to uz zmaknul AIM-54), ale proto ze zkusenosti z bojovych nasazeni ukazuji, ze vzdalenosti na ktere jsou odpalovany rakety jsou z praktickych duvodu povetsinou zlomkem uz stavajicich maximalnich doletu. Dolet je jedna vec, druhou veci je schopnost vyhledat, identifikovat a udrzet cil v podminkach menici se bojove situace.
Uplne stejna situace je u protilodnich strel, jejichz maximalni dostrel je ciste teoreticky a v podminkach praktickeho namorniho boje fakticky nedosazitelny.

Nargon
30. 6. 2017 • 7:54

Hmm, když jsem si tu přečetl že: "Náporový pohon neboli ramjet, představuje jednoduchý typ reaktivního pohonu. Je to vlastně trubice otevřená na obou koncích, která se uvnitř zužuje."
Tak pokud je to vlastně nějaká trubka, která má oba konce otevřené, tak kam jako umístí hlavici s výbušninou?

saveres
29. 6. 2017 • 22:18

Z fyzikální podstaty náporového motoru je dosazení nadzvukové rychlosti nemožné, zvýšení doletu možné. Raketový motor má 30x vyšší výkon v tahu, ale vyšší spotřebu paliva.

Určitě si přečtěte

Články odjinud