Česko | Chytrá domácnost | Crowdfunding

Nápad z české hlavy: chytrý stůl GlyGlo místo obrazovky kreslí do písku kovovou kuličkou

Na crowdfundingovém webu Indiegogo se objevil zajímavý nápad v podobě chytrého konferenčního stolu GlyGlo. Jeho součástí je, kromě bezdrátové nabíječky a barevného osvětlení, také plocha s pískem. Ano, čtete správně – v osvětlené prosklené části je opravdu písek, ve kterém se pohybuje kovová kulička, jež do něj může vykreslovat nejrůznější obrazce.

Tvůrcem stolu je Čech Jan Nezval, který toto neobvyklé řešení použil proto, že nechtěl do stolu integrovat obyčejný displej. Stůl je schopen pohybem kuličky vykreslit zvolené obrázky, mandaly, informace o počasí, notifikace z kalendáře nebo cokoliv jiného.

Chytrý kinetický stůl GlyGlo

Stůl GlyGlo má sloužit nejen svému původnímu účelu, ale může také poskytovat užitečné informace a pomáhat s relaxací a meditací. Lze ho připojit k bezdrátové síti a následně ovládat a nastavovat z aplikace pro chytré telefony a tablety.

„Ve chvíli, kdy vstanete, čeká vás aktuální předpověď počasí. Po cestě do práce zanecháte pomocí webové aplikace zprávu své drahé polovičce. Zároveň stůl disponuje funkcí kalendáře, můžete si tak aktivovat automatické vykreslování připomínek v konkrétní čas a datum.“ uvádí tisková zpráva k tomuto produktu.

Plocha s pískem je umístěna pod sklem a osvětlena LED pásky s nastavitelnou barvou světla. Tímto způsobem je možné ovlivňovat atmosféru kolem stolu i v celé místnosti a podkreslovat obrazy vytvořené ve vrstvě písku. Barvu světla můžete také přizpůsobit své aktuální náladě či příležitosti.

V crowdfundingu se slevou

Pod dřevěnou částí stolu se skrývá bezdrátová nabíječka, využitelná k nabíjení telefonů a další elektroniky. Přívod elektřiny do stolu je řešen pomocí magnetického konektoru, jež lze velmi snadno odpojit a připojit.

Klepněte pro větší obrázek 
Zákazníci mají na výběr z pěti různých stylů

Zákazníci mají na výběr z pěti různých stylů, pojmenovaných Zeus, Helios, Artemis, Kairos a Tyché. Dále je možné zvolit si materiál desky, tvar zaoblení rohů, z několika druhů podstavců, barvu přívodního kabelu, barvu kuličky a dalších prvků.

Od 20. dubna běží na platformě Indiegogo kampaň, jejímž cílem je získat prostředky na zahájení výroby. V jejím rámci lze stůl GlyGlo pořídit za akční ceny, začínající na 990 eurech (cca 25 300 Kč). Dva týdny před koncem kampaně se zatím podařilo vybrat 1414 eur z požadovaných deseti tisíc. Zahájení dodávek zákazníkům je plánováno na říjen tohoto roku.

Diskuze (40) Další článek: IBM se pochlubilo obří databází CodeNet. Blíží se doba, kdy nebudou mít programátoři co jíst

Témata článku: Česko, Chytrá domácnost, IoT, Crowdfunding, Indiegogo, Česká hlava, Přívod, Písek, Artemis, Helios, Barva, Zaoblení, Nápad, Mandal, Zeus, Kulička, Kovo, Styl, Kairos, Stůl, HLA, Chytrá domácnost na Heureka.cz