„Nám se to snad vyhne,“ aneb ochrana před DDoS útoky

(Inzerce) Spoléháte na to, že vašim serverům se DDoS útoky budou navždy vyhýbat? Může to být zkouška naslepo, zábava, nebo dokonce konkurenční boj.
„Nám se to snad vyhne,“ aneb ochrana před DDoS útoky

DDoS, který útočníka vyjde na pár stovek, vás může vyjít na statisíce. Pokud se nepřipravíte.

Vánoční prodejní sezóna je tady. Brigádníky máte nasmlouvané, zboží skladem, frekvence návštěv dopravců je navýšena. Nezapomněli jste ale na to nejdůležitější, zajištění bezproblémového provozu serverů?

„Nás si stejně nevyberou,“ říkáte si. Realita je ovšem taková, že v posledním roce čelilo alespoň třem významným DDoS útokům celých 65 % organizací provozujících nebo poskytujících své služby na internetu. DDoS může v případě úspěchu zcela odstavit vaše služby. Spočítali jste si někdy ztráty, které vám poplynou z hodinové, denní či dokonce ještě delší odstávky v předvánočním nákupním šílenství?

Jednička na tuzemském trhu s hudebními nástroji hrozbu DDoS útoků nepodceňuje: „Tržby z prodejů přes e-shop Kytary.cz překročily za minulý rok hranici 150 milionů korun. Jako každé veřejně dostupné servery jsou i ty naše vystaveny denně různým typům útoků. Již několikrát jsme zažili velmi nepříjemné chvíle, kdy tyto útoky měly za následek výpadek e-shopu a informačního systému našeho back office.

Finanční ztráta způsobená nefunkčním e-shopem se u nás o Vánocích pohybuje v řádu statisíců za jeden den výpadku. Proto jsme dali tento rok ochraně serverů velkou prioritu a díky firmě Coolhousing budou již tyto Vánoce naše servery pod účinnou anti-DDoS ochranou sofistikovaného řešení od Radware,“ vysvětluje Vladimír Myslík, jednatel společnosti Audio Partner s.r.o., provozovatele obchodu Kytary.cz, jehož servery hostují v datovém centru společnosti Coolhousing.

Klepněte pro větší obrázek

Ochrana Radware DefensePro využívá k odhalení a následnému zablokování útoků pokročilých detekčních algoritmů a behaviorální analýzy. Využít jí mohou zákazníci všech hostingových i housingových služeb Coolhousingu.

Chcete-li začít podnikat na internetu a chcete-li pro své technologie to nejlepší zabezpečení, má Coolhousing připravena řešení přesně na míru vašim potřebám. Začínajícím projektům vyhoví Multihosting, neboli konfigurace hostingového panelu ISPConfig 3 a virtuálního serveru s jedním procesorovým vláknem, 2 GB operační paměti a 30 GB prostoru na pevných discích. Se 100Mb konektivitou bez omezení přenosu dat můžete své podnikání začít již za 223 korun měsíčně.

Náročnější projekty obslouží například pronájem serveru i s housingem v podobě stroje na platformě HP Proliant, čtyřjádrovým procesorem Intel Xeon E3-1220V3, 16 GB ECC paměti a dvojicí terabajtových pevných disků, který je k dispozici již za 1 878 korun měsíčně. Základní ochrana proti DDoS útokům je v ceně, rozšířená ochrana Anti-DDoS Standard vyjde na 500 korun za měsíc.

Opravdu chcete dále riskovat, nebo se spolehnete na profesionální a funkční ochranu?

Další článek: Toto bude velké. Google začíná streamovat mobilní aplikace

Témata článku: DDoS, DDoS útoky, Ddos útokům, Tuzemský e-shop, Výpadky paměti, Hudební nástroj, Ddos útok, Nákupní šílenství, Brigádník, ECC, Finanční ztráta, Nejlepší zabezpečení, Pevné disky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 42

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF