Nálet americké Armady na Kralupy

České zastoupení americké firmy Compaq dodalo do České rafinérské notebook Armada 1500, a to s pomyslným pořadovým číslem 5 000.
Opět je všechno trochu jinak. Jedná se sice o rafinérii v Kralupech, rovněž se jedná o tak trochu americkou záležitost, avšak na rozdíl od amerického náletu na Irák je to záležitost veskrze mírumilovná. České zastoupení americké firmy Compaq totiž dodalo do České rafinérské notebook Armada 1500, a to s pomyslným pořadovým číslem 5 000. Tento notebook pak byl vzápětí předán Českou rafinérskou jako dar nemocnici s poliklinikou v Mostě.

Armada slaví úspěchy
Compaq Armada je nejprodávanějším notebookem na našem trhu, kde se objevil již 4. dubna 1997. Všechny modely Compaq Armada 1500 mohou současně používat i při práci na akumulátor vestavěný CD-ROM, mechaniku pružných disků a pevný disk. Zvláštností notebooků Armada je přitom ještě vestavěný síťový zdroj.

Proč jsou informační technologie v rafinérii důležité
Compaq spolupracuje s Českou rafinérskou již delší dobu, a sice v souvislosti s dodávkami většího počtu systémů. Tyto systémy jsou zapotřebí pro nasazení a provoz podnikového informačního systému SAP R/3, který zde nasazovala česká firma FCC Folprecht. Informační technologie totiž Česká rafinérská potřebuje kvůli tomu, aby obstála i dnes, kdy dochází k přebytku a dokonce dalšímu nárůstu přebytku pohonných hmot v Evropě. Jako komunikační prostředí zde využívají Lotus Notes.

Česká rafinérská provozuje rafinérie v Kralupech nad Vltavou a v Litvínově, a je vlastněna z 51 % naší firmou Unipetrol, zbylých 49 % vlastní AgipPetroli, Conoco a Shell.

Váš názor Další článek: Bleskem: USA zahájily druhou válku v Iráku

Témata článku: USA, Podnikový notebook, Nejprodávanější model, Kra, Armada, Shell

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů