Nálet americké Armady na Kralupy

České zastoupení americké firmy Compaq dodalo do České rafinérské notebook Armada 1500, a to s pomyslným pořadovým číslem 5 000.
Opět je všechno trochu jinak. Jedná se sice o rafinérii v Kralupech, rovněž se jedná o tak trochu americkou záležitost, avšak na rozdíl od amerického náletu na Irák je to záležitost veskrze mírumilovná. České zastoupení americké firmy Compaq totiž dodalo do České rafinérské notebook Armada 1500, a to s pomyslným pořadovým číslem 5 000. Tento notebook pak byl vzápětí předán Českou rafinérskou jako dar nemocnici s poliklinikou v Mostě.

Armada slaví úspěchy
Compaq Armada je nejprodávanějším notebookem na našem trhu, kde se objevil již 4. dubna 1997. Všechny modely Compaq Armada 1500 mohou současně používat i při práci na akumulátor vestavěný CD-ROM, mechaniku pružných disků a pevný disk. Zvláštností notebooků Armada je přitom ještě vestavěný síťový zdroj.

Proč jsou informační technologie v rafinérii důležité
Compaq spolupracuje s Českou rafinérskou již delší dobu, a sice v souvislosti s dodávkami většího počtu systémů. Tyto systémy jsou zapotřebí pro nasazení a provoz podnikového informačního systému SAP R/3, který zde nasazovala česká firma FCC Folprecht. Informační technologie totiž Česká rafinérská potřebuje kvůli tomu, aby obstála i dnes, kdy dochází k přebytku a dokonce dalšímu nárůstu přebytku pohonných hmot v Evropě. Jako komunikační prostředí zde využívají Lotus Notes.

Česká rafinérská provozuje rafinérie v Kralupech nad Vltavou a v Litvínově, a je vlastněna z 51 % naší firmou Unipetrol, zbylých 49 % vlastní AgipPetroli, Conoco a Shell.

Váš názor Další článek: Bleskem: USA zahájily druhou válku v Iráku

Témata článku: USA, Podnikový notebook, Nejprodávanější model, Kra, Armada, Shell


Určitě si přečtěte

Řidiče Tesly ukolébal autopilot, policisté ho zastavili až po 11 kilometrech

Řidiče Tesly ukolébal autopilot, policisté ho zastavili až po 11 kilometrech

** Policisty poblíž San Franciska zaujala Tesla se spícím řidičem ** Donutili vozidlo zpomalit a následně probudili překvapeného řidiče ** Vozidlo podle dostupných informací jelo v režimu autopilota

Karel Kilián | 69

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

** Apple dnes představuje nové produkty v čele s novými iPhony ** Nemusí zůstat jen u telefonů, čekají se i další novinky ** Úvodní přednáška začíná v 19:00 našeho času

David Polesný | 57

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co se dá najít na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co se dá najít na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů