Nálet americké Armady na Kralupy

České zastoupení americké firmy Compaq dodalo do České rafinérské notebook Armada 1500, a to s pomyslným pořadovým číslem 5 000.
Opět je všechno trochu jinak. Jedná se sice o rafinérii v Kralupech, rovněž se jedná o tak trochu americkou záležitost, avšak na rozdíl od amerického náletu na Irák je to záležitost veskrze mírumilovná. České zastoupení americké firmy Compaq totiž dodalo do České rafinérské notebook Armada 1500, a to s pomyslným pořadovým číslem 5 000. Tento notebook pak byl vzápětí předán Českou rafinérskou jako dar nemocnici s poliklinikou v Mostě.

Armada slaví úspěchy
Compaq Armada je nejprodávanějším notebookem na našem trhu, kde se objevil již 4. dubna 1997. Všechny modely Compaq Armada 1500 mohou současně používat i při práci na akumulátor vestavěný CD-ROM, mechaniku pružných disků a pevný disk. Zvláštností notebooků Armada je přitom ještě vestavěný síťový zdroj.

Proč jsou informační technologie v rafinérii důležité
Compaq spolupracuje s Českou rafinérskou již delší dobu, a sice v souvislosti s dodávkami většího počtu systémů. Tyto systémy jsou zapotřebí pro nasazení a provoz podnikového informačního systému SAP R/3, který zde nasazovala česká firma FCC Folprecht. Informační technologie totiž Česká rafinérská potřebuje kvůli tomu, aby obstála i dnes, kdy dochází k přebytku a dokonce dalšímu nárůstu přebytku pohonných hmot v Evropě. Jako komunikační prostředí zde využívají Lotus Notes.

Česká rafinérská provozuje rafinérie v Kralupech nad Vltavou a v Litvínově, a je vlastněna z 51 % naší firmou Unipetrol, zbylých 49 % vlastní AgipPetroli, Conoco a Shell.

Váš názor Další článek: Bleskem: USA zahájily druhou válku v Iráku

Témata článku: USA, Kra, Podnikový notebook, Nejprodávanější model, Armada, Shell


Určitě si přečtěte

Přichází revoluce v oblasti deodorantů!

Přichází revoluce v oblasti deodorantů!

** Britští vědci odhalili uzlový bod procesů, kterými vzniká nejpronikavější složka lidského tělesného pachu ** Nové generaci deodorantů by mohl dodat na síle cílený zásah do života malé skupinky kožních bakterií ** Podle některých vědců by to ale znamenalo zpřetrhat pouta mezi člověkem a mikrobem

Jaroslav Petr | 33

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

** Pokud vás nudí vzhled nabídky Start, snadno jej můžete změnit. ** Stejně tak existují programy na přidání záložek do programů. ** Spokojit se ani nemusíte se základním ovládáním hlasitosti.

Vladislav Kluska | 44

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7

ELONOVINKY: Druhá strana popularity – servisy Tesly jsou přeplněné a nestíhají

ELONOVINKY: Druhá strana popularity – servisy Tesly jsou přeplněné a nestíhají

** Automobilka Tesla neustále zvyšuje prodeje svých vozů ** S kvapně rostoucím počtem nových majitelů Tesel ale stoupá i počet zákazníků servisů ** Servisy Tesly nestíhají, firma proto řeší další akutní problém

Petr Melechin, Karel Dlabač | 72


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání