Windows 10 | Operační systémy

Nalaďte si Windows 10 do vánoční nálady

Vánoce jsou tu a nastal čas vyzdobit si i počítač tematickými schématy a tapetami. Velké množství přitom naleznete přímo ve Windows v rámci Microsoft Store, nemusíte tak pro ně chodit nijak daleko.

Již Windows 7 se naučily pracovat s tématy a tato funkce přežila i do aktuálních Windows 10, jen se na ni, možná i neprávem, trochu zapomíná. V nastavení systému tak naleznete kromě klasické možnosti změnit tapetu a barvu i možnost změnit celé téma. To může přinést nové tapety, zvuky i barvy a naladit tak celý počítač do vánoční nálady.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Z Microsoft Store si můžete stáhnout témata pro Windows 10.

Stačí přitom zamířit do Microsoft Store, kde najdete přehled všeho dostupného. Nechybí tak třeba česká zima, vánoční dekorace či lyžařský ráj. Dostupné jsou zde přibližně tři stovky témat, vybere si tak dozajista každý.

Pokud si chcete vyhrát, můžete si vše nastavit ručně. V Nastavení  Přizpůsobení –​ Barvy  si můžete nastavit světlé téma, kdy se vám přebarví i spodní lišta a nabídka Start. To v kombinaci s modrou či šedou barvou alespoň částečně navodí bílé Vánoce, když sněhu je pomálu. Stejně tak můžete využít některou z fotobank, které nabízí fotografie zdarma. Mezi ně patří třeba Pixabay, kde naleznete nepřeberné množství i zimních tapet.

Diskuze (2) Další článek: Kampaň Jimmyho Donaldsona na výsadbu stromů slavila úspěch. Vybralo se přes 20 milionů dolarů

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Windows 10X, Microsoft Store, Design, Start, Nastavení, Tapety, Nálada, Barva


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu