Microsoft | Operační systémy | Windows 11

Nakonec opravdu Windows 11. Microsoftu uniklo ISO a na světě jsou první screenshoty

Zdroj: sdra_owen / Baidu
Nakonec opravdu Windows 11. Microsoftu uniklo ISO a na světě jsou první screenshoty | Zdroj: sdra_owen / Baidu

Microsoftu nakonec nevydrželo překvapení až do 24. června, kdy by měl odhalit novou verzi Windows. Včera totiž nejprve unikly první dva obrázky budoucího systému na fóru Baidu, později se internetem začal šířit také instalační obraz ISO s Windows 11 Build 21996.1.

Oživeno: Windows 11 si můžete prohlédnout v naší galerii čítající přes padesát obrázků

Název se tedy potvrdil, pokud si s námi Microsoft pouze nehraje. K vidění je i nový design, který se interně označuje Sun Valley. Ve standardní instalaci firma vsadila na světlý motiv. Screenshoty prozradily i zakulacené rohy, nové ikony a vycentrovanou nabídku Start, která tak připomíná dock v macOS. Také se potvrdil konec dlaždic, všude už jsou jen ikonky.

Microsoft – vědom se uniklých materiálů – už stačil reagovat na Twitteru pěkným dvojsmyslem „This is just the Start“, tedy „To je pouze začátek“ nebo také „To je pouze nabídka Start“. Naznačuje tedy, že ve čtvrtek 24. června v 17:00 se dočkáme dalších velkých věcí a oznámení.

Microsoft vydal kryptické video se zvuky starých Windows, má přesně 11 minut:

via XDA Developers

Diskuze (80) Další článek: Pro extrémní procesory. Test AiO vodního chladiče MSI MPG CoreLiquid K360

Témata článku: Software, Windows, Microsoft, Internet, Twitter, Operační systémy, Windows 10, Windows 11, Design, Baidu, XDA Developers, Motiv, Instalace, Sun Valley, Start, ISOVelký srovnávací test True Wireless sluchátek s aktivním potlačením hluku

Velký srovnávací test True Wireless sluchátek s aktivním potlačením hluku

True Wireless sluchátka hýbou světem a jsou stále populárnější. My jsme se podívali na vyšší kategorii s aktivním potlačením hluku, tzv. ANC. A byl to vyrovnaný boj, ani jeden model nelze označit jako průšvih.

Jakub Michlovský
SrovnáníSluchátkaTesty
Kdo v EU nejvíc využívá jadernou energii? Kdo vítr, Slunce? Kdo spoléhá na fosilie? Čísla a mapy

Kdo v EU nejvíc využívá jadernou energii? Kdo vítr, Slunce? Kdo spoléhá na fosilie? Čísla a mapy

** Srovnání zemí Evropské unie podle podílů zdrojů elektřiny ** Obnovitelné i fosilní zdroje, nízkoemisní, podíly podle typů elektráren ** Podrobněji se díváme na situaci v České republice

Marek Lutonský
Energetika