Android | Operační systémy

Nakonec je i Android 11 cukrovinka. Interně se mu říká Red Velvet Cake

Nejnovější verze Androidu se kvapem blíží a zatímco víme, že oficiálně se bude jmenovat Android 11, na veřejnost se dostalo interní označení, které zachovává pojmenování po sladkosti.  Jedenáctá verze se přitom jmenuje po písmenu R.

Google upustil od pojmenovávání v minulé verzi, která se tak jmenuje jednoduše Android 10. Důvodů zde bude několik – názvy podle dobrot jsou sice roztomilé a pojí se k nim maskoti před hlavním sídlem Googlu, jasně ale neříkají, zda se jedná o novou, či starou verzi neznalým uživatelům. Navíc desátá verze připadla na písmeno Q a i když interně se jí říká Quince Tart a Queen Cake, celosvětově se tento název příliš použít nedá.

Klepněte pro větší obrázek 
Interní označení Androidu 11 je Red Velvet Cake.

Jedenáctka ale má písmeno R (jak je pojmenována i aktuální beta) a tak se dobrota přímo nabízí – Red Velvet Cake. Tedy dort s typickým červeným těstem a bílým krémem. Oficiální vydání Androidu 11 je plánováno na příští měsíc a přinese vylepšení správy oprávnění, nové ovládání platebních karet a chytré domácnosti a vylepšení ovládání hudby. Jak ale víme, aktualizace na Androidu mnohdy trvají, než se dostanou na telefony různých značek.

A tak pokud se kamarádíte s troubou, můžete si takový Red Velvet Cake klidně upéct.

O Androidu 11 jsme se bavili i v Týdnu Živě:

Zdroj: The Verge

Diskuze (1) Další článek: Týden Živě: Budoucnost Windows 10X, fotografování od Adobe a ARM

Témata článku: Software, Google, Android, Operační systémy, Smartphone, Říka, Označení, Písmeno, Dobrota, The Verge, Maskot, Cukrovinka, TLDR, Ovládání, Verze, Vylepšení, Operační systémy na Heureka.czDomácí síť bez kompromisů. Jak dosáhnout na maximální propustnost a dokonalé pokrytí

Domácí síť bez kompromisů. Jak dosáhnout na maximální propustnost a dokonalé pokrytí

Rychlost sítě omezuje ten nejpomalejší prvek po cestě. Poradíme vám, jak vybudovat síť s maximální propustností a dokonalým pokrytím domácnosti.

Antonín Trčálek
SíťRouter
Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy
Google ukázal, jak probíhal největší DDoS historie. Za jedinou sekundu musel ustát aktivitu jako Wikipedie za celý den

Google ukázal, jak probíhal největší DDoS historie. Za jedinou sekundu musel ustát aktivitu jako Wikipedie za celý den

** Síla DDoS začíná růst exponenciálně a také jejich počty ** Naše internetové štíty je ale zatím dokážou zastavit ** Nejvíce práce má Cloudflare, Google a Microsoft

Jakub Čížek
DDoSInternet
Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

**Než zrušíte SIPO, musíte platby převést jinam. **Neplatí to nutně pro poplatky veřejnoprávním médiím. **SIPO zrušíte osobně, elektronicky nebo se zruší automaticky.

Petr Urban
Česká poštaNávody
Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

**Windows 11 můžete nainstalovat i na starší počítače, které nesplňují požadavky na hardware. **Instalace je ale na vlastní riziko, všechno nemusí fungovat správně. **Aby instalace proběhla, stačí si vytvořit upravené instalační médium.

Petr Urban
Windows 11Operační systémyMicrosoft
9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb