PR články

Náklady na software a hardware v ready-made společnosti

V poslední době se mezi podnikateli strmě rozrostl zájem o tzv. ready-made společnosti, tedy předzaložené a formálně existující obchodní společnosti zapsané v obchodním rejstříku, ale nevyvíjející žádnou činnost, které jsou k dispozici k okamžitému prodeji zákazníkovi.
Náklady na software a hardware v ready-made společnosti

Náklady na pořízení se pohybují zpravidla v řádu jedné až několika desítek tisíc korun v závislosti na druhu společnosti. S jakými dalšími výdaji byste však měli také počítat?

Každá ready-made společnost je po jejím zápisu do obchodního rejstříku automaticky zřízena datová schránka, která slouží zejména jako komunikační kanál mezi společností a úřady. Přístup do datové schránky je možný pouze online skrz aplikaci Ministerstva vnitra na www.mojedatovaschranka.cz, společnost si tak bude muset pořídit alespoň základní počítač s přístupem na internet. Počítač přijde společnosti vhod i tehdy, jestliže bude chtít změnit údaje společnosti zapsané v obchodním rejstříku, návrh na změnu je totiž třeba vyplnit na internetovém formuláři dostupném na www.justice.cz.

Právnické osoby jsou ze zákona povinné vést účetnictví a obchodní společnosti mají dále povinnost ukládat každoročně účetní závěrku do sbírky listin. Pokud nejste zběhlí účetní, pak si nejspíš budete muset najmout služby nějakého profesionála. Sankcí za neuložení účetní závěrky do sbírky listin obchodního rejstříku může totiž být v krajním případě i zrušení společnosti soudem. V případě, že vám účetní předpisy nedělají problém, pravděpodobně budete muset stejně zainvestovat do některého z účetních softwarů.

Připlatit si budete muset i za pronájem virtuálního sídla, pokud si přejete mít v obchodním rejstříku zapsanou atraktivní adresu, ačkoliv žádnou nemovitost v daném místě nevlastníte. Povýšíte tím nejen svoje podnikání, ale získáte i službu přeposílání pošty.

Další článek: AMD prozradilo detaily k chystaným architekturám Zen 3 a Zen 4

Témata článku: PR články


Určitě si přečtěte

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 169

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 233

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 10


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11