Náklady na software a hardware v ready-made společnosti

Prezentace klienta 8. října 2019
AMD prozradilo detaily k chystaným architekturám Zen 3 a Zen 4
V poslední době se mezi podnikateli strmě rozrostl zájem o tzv. ready-made společnosti, tedy předzaložené a formálně existující obchodní společnosti zapsané v obchodním rejstříku, ale nevyvíjející žádnou činnost, které jsou k dispozici k okamžitému prodeji zákazníkovi.
Náklady na software a hardware v ready-made společnosti

Náklady na pořízení se pohybují zpravidla v řádu jedné až několika desítek tisíc korun v závislosti na druhu společnosti. S jakými dalšími výdaji byste však měli také počítat?

Každá ready-made společnost je po jejím zápisu do obchodního rejstříku automaticky zřízena datová schránka, která slouží zejména jako komunikační kanál mezi společností a úřady. Přístup do datové schránky je možný pouze online skrz aplikaci Ministerstva vnitra na www.mojedatovaschranka.cz, společnost si tak bude muset pořídit alespoň základní počítač s přístupem na internet. Počítač přijde společnosti vhod i tehdy, jestliže bude chtít změnit údaje společnosti zapsané v obchodním rejstříku, návrh na změnu je totiž třeba vyplnit na internetovém formuláři dostupném na www.justice.cz.

Právnické osoby jsou ze zákona povinné vést účetnictví a obchodní společnosti mají dále povinnost ukládat každoročně účetní závěrku do sbírky listin. Pokud nejste zběhlí účetní, pak si nejspíš budete muset najmout služby nějakého profesionála. Sankcí za neuložení účetní závěrky do sbírky listin obchodního rejstříku může totiž být v krajním případě i zrušení společnosti soudem. V případě, že vám účetní předpisy nedělají problém, pravděpodobně budete muset stejně zainvestovat do některého z účetních softwarů.

Připlatit si budete muset i za pronájem virtuálního sídla, pokud si přejete mít v obchodním rejstříku zapsanou atraktivní adresu, ačkoliv žádnou nemovitost v daném místě nevlastníte. Povýšíte tím nejen svoje podnikání, ale získáte i službu přeposílání pošty.

Další článek: AMD prozradilo detaily k chystaným architekturám Zen 3 a Zen 4


Určitě si přečtěte

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 49

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 133Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF