USA | Drony

Nákladní drony si místo letu stopnou tramvaj, píše se ve studii ze Stanfordu

Skupina výzkumníků ze Stanfordovy univerzity a Fordu se loni pochlubila netradičním nápadem, jak optimalizovat pohyb nákladních dronů nad městy a zajistit tak nejen bezpečnost dopravy, ale i jejich delší výdrž na baterii.

Vše spočívalo v tom, že bude dron stopovat a najde si partnerský vůz, který jej posune přes město. Dron by tak prováděl v podstatě to samé, v čem si libuje drobný hmyz.

Nyní autoři původní studii vylepšili a namísto vozů do hry zapojili prostředky městské hromadné dopravy, přičemž simulovali situaci v San Francisku a Washingtonu.

Klepněte pro větší obrázek
Dron si může stopnout partnerský vůz a svézt se na střeše, pokud mají oba společnou cestu

Dron by to měl v takovém případě mnohem jednodušší, mohl by totiž využívat jízdních řádů a známé sítě zastávek. Při jízdě by zároveň bezpečně přistál na střeše autobusu nebo tramvaje.

Podle matematického modelu by něco takového mohlo skutečně fungovat a bezpečné pokrytí oblasti autonomními drony by se tak mnohem zvětšilo na celou metropoli při zachování letové bezpečnosti.

Klepněte pro větší obrázek
Dron při cestě z meziskladu k zákazníkovi může využít linek MHD

Nutno však podotknout, že se jedná opravdu jen o exotickou matematickou studii a nikoliv technologii, kterou by snad některá z dopravních a logistických společností opravdu měla v plánu v dohledné době nasadit byť jen v pilotním projektu.

Diskuze (11) Další článek: Největší výrobce PC vsadí na Linux. ThinkPady budou podporovat Ubuntu a Red Hat

Témata článku: Technologie, USA, Drony, UAV, Ford, Střecha, DRO, Tramvaj, Stanfordova univerzita, Washington, Stanford, Studie, Let, San Francisco, Původní studie, Drony na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru