Google | Chrome | Design

Najdi sedm rozdílů. Google Chrome po mnoha letech mění logo

Jak upozornil designér z Googlu, který pracuje na jeho internetovém prohlížeči, Chrome se po osmi letech dočká nového loga. Revoluci nečekejte, reklamní gigant nemá důvod zbavit se známé značky. Jedná se o přísnou evoluci, logo nicméně nadále šlape po vytyčené cestě.

Tou je zjednodušení. První logo bylo plastické a nablýskané. Druhá iterace platila za nejviditelnější změnu – z trojrozměrného objektu se stalo logo ploché. O tři roky později zmizelo vrchní nasvícení, o kousek se zvětšil vnitřní bílý kruh. Byla také upravena barevná paleta a zvoleny sytější odstíny.

Právě tohle logo Chromu vydrželo od roku 2014 až do začátku roku 2022. Poslední iterace volí ještě výraznější barvy a ve jménu zjednodušování odstraňuje stín. Na pohled skoro nevidíte, že v oblasti přechodu mezi zelenou a červenou autorský tým zvolil mírně odlišné odstíny, aby přechod nepůsobil tak tvrdě.  O něco se pak zvětšilo vnitřní modré oko. Logo odpovídá prezentaci Googlu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Perlička na závěr: logo nevypadá stejně na každé platformě. Např. ve Chrome OS používá světlejší barvy, zatímco v macOS je aplikován efekt trojrozměrnosti. Designérský tým se snaží, aby logo vždy co nejlépe vizuálně zapadlo na každou cílovou platformu. Jako první logo proplouvá do Chromu Canary. Distribuce v plné délce zabere několik měsíců.

Zdroje: Elvin 🌈 / Twitter via 9to5Google

Diskuze (28) Další článek: NASA schválila cestu vesmírných turistů na Mezinárodní vesmírnou stanici

Témata článku: Google, Prohlížeče, Chrome, Chrome OS, Design, Material Design, Evoluce, Chrome Canary, Google Chrome, Paleta, Logo, Designer, Internetový prohlížeč, OdstínEvropský satelitní internet z družice KA-SAT je už měsíc mimo provoz. Podezření padá na Rusko

Evropský satelitní internet z družice KA-SAT je už měsíc mimo provoz. Podezření padá na Rusko

** 24. února vstoupila ruská vojska na Ukrajinu ** Současně s tím proběhl útok na satelitní internetové připojení ** Ani po měsíci se síť z této události nevzpamatovala

Karel Kilián
UkrajinaSatelitInternet
Jak vysoké jsou dotace na fotovoltaiku. Dotační program Nová zelená úsporám překvapí lidským přístupem

Jak vysoké jsou dotace na fotovoltaiku. Dotační program Nová zelená úsporám překvapí lidským přístupem

Od 1. října 2021 platí upravené podmínky pro dotaci na FVE, přičemž v platnosti by měly zůstat až do roku 2025. Důležitou informací je, že jde o podmínky velmi štědré.

Jiří Kuruc
DotaceEnergetikaFotovoltaika
Recenze reMarkable 2. Geniální zápisník, úžasná technologie a e-ink rychlejší než iPad

Recenze reMarkable 2. Geniální zápisník, úžasná technologie a e-ink rychlejší než iPad

** Hybrid tabletu a čtečky je špičkovým kusem hardwaru. ** Výrazně se omezuje na použití jako zápisníku a čtení. ** Ani u tohoto typu zařízení se nevyhneme předplatnému.

Stanislav Janů
reMarkableE-inkTesty
Jak dobře vybrat router. Potřebujete Wi-Fi 6, co nejvíc antén a fyzických portů

Jak dobře vybrat router. Potřebujete Wi-Fi 6, co nejvíc antén a fyzických portů

** Wi-Fi router je zařízení, přes které se připojíte k bezdrátové síti Wi-Fi a k internetu ** Poradíme, jak Wi-Fi router vybrat, na co myslet a čemu se vyhnout ** Doporučíme konkrétní osvědčené routery

Stanislav Janů
Jak vybratRouter
Ušetříte za data. Návod, jak na YouTube poslouchat jen zvuk

Ušetříte za data. Návod, jak na YouTube poslouchat jen zvuk

Na YouTube existuje spousta videí, u kterých stačí pouze poslouchat zvuk. Zásadně se tím sníží objem přenesených dat.

Jiří Kuruc
YouTubeTipy