Najděte si svoji MP3 se SlavaNap

14. února 2003
Nová Kazaa 2.1 SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Programů na sdílení a vyhledávání hudebních nahrávek je dnes již víc něž dost. Program SlavaNap patří mezi ty méně známé, neznamená to však, že zde nic nenajdete. Spíše naopak! Co všechno tento prográmek umí se můžete dočíst v následujícím článku.
Již podle názvu se vám SlavaNap určitě spojí s legendárním Napsterem. Jde totiž o obdobný program založený na principu Napsteru. Výhodou SlavaNap je malá velikost a velice jednoduchá obsluha. Stačí zadat co hledáte a během několika chvil můžete vybírat z nabídky. SlavaNap využívá společnost síť několika dalších programů. Na rozdíl od Napsteru, který byl původně zaměřen pouze na hudbu v MP3, můžete v SlavaNap najít další multimediální soubory (video, obrázky, programy atd.).

Instalace programu je velice jednoduchá. Samotný instalační program má do 1 MB, takže z Internetu je stažený během chvilky. Po řádné instalaci je nutné vypsat důležité registrační informace (jméno – přezdívka, nastavení připojení atd.). Kolonka nastavení je opravdu naditá – jednotlivě si můžete nastavovat jaké chcete sdílet soubory (u MP3 dokonce jednotlivý Bitrate) a to podle koncovek souborů. Celkově jsou přednastaveny všechny nejpoužívanější multimediální audio – video soubory, takže je jen na vás co zde necháte, přidáte či umažete.

Samotné připojování na server trvá chviličku. Zde si pak stáčí pouze vybrat daný CHANNEL, kde stačí vyhledat požadovanou věc. Pokud více ovládáte jiný jazyk než angličtinu, která je automaticky přednastavená, můžete si vybrat z několika dalších jazyků jako je němčina, italština, francouzština atd. Bohužel čeština zde chybí.

Klepněte pro větší obrázek

V programu můžete zobrazit jednotlivé konzole, které jsou zaměřeny na různé části (server, channels atd.). Ty jdou samozřejmě i skrýt, pokud nechcete, aby se zobrazovaly. Jako zajímavý doplněk lze využít přehrávání hudby přímo ve SlavaNap. Pokud nechcete některé uživatele zobrazovat, můžete využít funkce BAN či IGNORE, naopak pro přátele, je zde speciální kolonka FRIENDS.

Pokud jste zvyklí používat např. KaZaA, pak vám bude SlavaNap připadat jako chudší bráška, který také něco najde. KaZaA je však v poslední době pod stálou palbou různých problémů, což SlavaNap zatím řešit nemusí. S programem se pracuje opravdu rychle a snadno, takže budete určitě spokojeni. Pokud jste uživatelé např. Direct Connectu od Neo Modus, pak nebudete mít určitě žádné problémy. Program se dá zdarma stáhnout ze stránek www.slavanap.org, kde je program k dispozici včetně dalších důležitých informací.

Diskuze (7) Další článek: Nová Kazaa 2.1

Témata článku: Video, MP3, SLA, Obdobný program, Friends, Kazaa, Důležitý soubor


Určitě si přečtěte

17 tipů, jak se nenechat hacknout

17 tipů, jak se nenechat hacknout

** Přehled nejdůležitějších věcí, které je nutné dodržovat pro digitální bezpečnosti ** Hlavní je používat mozek ** Chraňte soukromé informace

Karel Javůrek | 24

Nejlepší služby pro streamovanou hudbu: Není jen Spotify

Nejlepší služby pro streamovanou hudbu: Není jen Spotify

** Za měsíční předplatné je dnes možné získat přístup k desítkám milionů skladeb ** S některými méně známými interprety je ale stále problém ** Cena předplatného může být i jen pár desítek korun

Vladislav Kluska | 45


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak mobily určují svoji polohu?

Velký test notebooků pro studenty

Nejlepší reproduktory na párty

Služby a aplikace pro výuku angličtiny