Najděte si svoji MP3 se SlavaNap

14. února 2003
Nová Kazaa 2.1 SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Programů na sdílení a vyhledávání hudebních nahrávek je dnes již víc něž dost. Program SlavaNap patří mezi ty méně známé, neznamená to však, že zde nic nenajdete. Spíše naopak! Co všechno tento prográmek umí se můžete dočíst v následujícím článku.
Již podle názvu se vám SlavaNap určitě spojí s legendárním Napsterem. Jde totiž o obdobný program založený na principu Napsteru. Výhodou SlavaNap je malá velikost a velice jednoduchá obsluha. Stačí zadat co hledáte a během několika chvil můžete vybírat z nabídky. SlavaNap využívá společnost síť několika dalších programů. Na rozdíl od Napsteru, který byl původně zaměřen pouze na hudbu v MP3, můžete v SlavaNap najít další multimediální soubory (video, obrázky, programy atd.).

Instalace programu je velice jednoduchá. Samotný instalační program má do 1 MB, takže z Internetu je stažený během chvilky. Po řádné instalaci je nutné vypsat důležité registrační informace (jméno – přezdívka, nastavení připojení atd.). Kolonka nastavení je opravdu naditá – jednotlivě si můžete nastavovat jaké chcete sdílet soubory (u MP3 dokonce jednotlivý Bitrate) a to podle koncovek souborů. Celkově jsou přednastaveny všechny nejpoužívanější multimediální audio – video soubory, takže je jen na vás co zde necháte, přidáte či umažete.

Samotné připojování na server trvá chviličku. Zde si pak stáčí pouze vybrat daný CHANNEL, kde stačí vyhledat požadovanou věc. Pokud více ovládáte jiný jazyk než angličtinu, která je automaticky přednastavená, můžete si vybrat z několika dalších jazyků jako je němčina, italština, francouzština atd. Bohužel čeština zde chybí.

Klepněte pro větší obrázek

V programu můžete zobrazit jednotlivé konzole, které jsou zaměřeny na různé části (server, channels atd.). Ty jdou samozřejmě i skrýt, pokud nechcete, aby se zobrazovaly. Jako zajímavý doplněk lze využít přehrávání hudby přímo ve SlavaNap. Pokud nechcete některé uživatele zobrazovat, můžete využít funkce BAN či IGNORE, naopak pro přátele, je zde speciální kolonka FRIENDS.

Pokud jste zvyklí používat např. KaZaA, pak vám bude SlavaNap připadat jako chudší bráška, který také něco najde. KaZaA je však v poslední době pod stálou palbou různých problémů, což SlavaNap zatím řešit nemusí. S programem se pracuje opravdu rychle a snadno, takže budete určitě spokojeni. Pokud jste uživatelé např. Direct Connectu od Neo Modus, pak nebudete mít určitě žádné problémy. Program se dá zdarma stáhnout ze stránek www.slavanap.org, kde je program k dispozici včetně dalších důležitých informací.

Diskuze (7) Další článek: Nová Kazaa 2.1

Témata článku: Video, MP3, Speciální kolo, Kazaa, Friends, M/s, Důležitý soubor, Obdobný program, SLA


Určitě si přečtěte

Jak jsme je mohli používat? V těchto věcech Windows 10 předčí staré Sedmičky

Jak jsme je mohli používat? V těchto věcech Windows 10 předčí staré Sedmičky

** Windows 10 nejsou jen moderní aplikace, ale i spousta vychytávek a funkcí navíc. ** U většiny z nich si ani neuvědomujeme, že byly někdy jinak. ** Některé věci jsou zcela nové, jiné zase pocházejí už z Windows 8.

Vladislav Kluska | 215

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 36