Microsoft Office | PowerPoint

Nahrávání přednášek v PowerPointu bude bohatší o nové režimy zobrazení

Nahrávání přednášek v PowerPointu bude bohatší o nové režimy zobrazení

Dávno jsou pryč časy, kdy se prezentace v PowerPointu skládaly čistě ze statických snímků. Microsoft nadále reaguje na koronakrizi, která nás přinutila ve větší míře komunikovat na dálku. Abyste nemuseli svému publiku posílat suché prezentace, v PowerPointu k nim nahrajete svůj výstup a vytvoříte tak komentovanou přednášku.

Microsoft na konferenci Ignite přislíbil lepší uživatelský zážitek při nahrávání. Tlačítko pro zahájení najdete poblíž tlačítka pro sdílení. Především ale při nahrávání budete volit ze tří režimů zobrazení.

Při nahrávání se už neztratíte

Při nahrávání zaberou větší část obrazovky vaše poznámky. V jiném režimu zobrazení při nahrávání budete navíc sledovat náhledy dalších snímků. Nebo necháte viditelný jen aktuální snímek. Tento režim bude vhodný i pro případy, kdy chcete zvýraznit nebo vyznačit část obsahu prezentace. Takhle před sebou budete mít větší plátno.

Nahraný materiál zůstane součástí prezentace. Před dokončením se podíváte na náhled, prezentaci pak samozřejmě přímo nasdílíte ostatním. Bude-li potřeba dodatečně upravit konkrétní snímek učiníte tak bez nutnosti znovu nahrát svou přednášku. Protože ale nahrané prezentace můžete exportovat formou videa, tak video případně budete muset vyexportovat znovu.

Nové nahrávací studio v PowerPointu bude uvolněno začátkem roku 2022. Širší možnosti prezentování vám mohou být povědomé. Nedávno firma oznámila rozšíření funkcionality v Teams. Bude i možné rovnou z PowerPointu zahájit prezentování v Teams.

Použité zdroje: Microsoft 365 Blog

Diskuze (3) Další článek: Google musí v EU zaplatit pokutu 2,4 miliardy eur kvůli vyhledávači, s odvoláním neuspěl

Témata článku: Microsoft, Microsoft Office, Komunikace, Konference, PowerPoint, Přednáška, Režim, Prezentace, Nahrávání, Snímek, Zobrazení, Nový režimLék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
V devíti hojně používaných Wi-Fi routerech našli experti celkem 226 bezpečnostních děr

V devíti hojně používaných Wi-Fi routerech našli experti celkem 226 bezpečnostních děr

** Bezpečností experti otestovali devět bezdrátových routerů ** I přes poslední firmware v nich našli 226 bezpečnostních děr ** TP-Link, Synology, Netgear, D-Link, Edimax, Asus, Linksys a AVM

Karel Kilián
RouterWi-FiBezpečnost
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály