Bezpečnost | Windows 11 | Čipy

Naděje pro starší počítače? Microsoft nabídne Windows 11, které nebudou vyžadovat modul TPM

Naděje pro starší počítače? Microsoft nabídne Windows 11, které nebudou vyžadovat modul TPM

Nový operační systém Windows 11 bude poprvé hromadně vyžadovat bezpečnostní modul TPM 2.0 (možná i upgradované 1.2), což je poměrně velký problém pro starší počítače a notebooky.  Řada uživatelů totiž nemá základní desky s TPM 2.0 nebo jim chybí modul, který je nutný dokoupit.  Jak to ale dle posledních zpráv vypadá, Microsoft nebude ve všech případech tak striktní.

V podrobném PDF dokumentu z června 2021 o hardwarových nárocích Windows 11 se totiž na 16 stránce nachází zmínka o tom, že Microsoft u některých systémů umožní instalaci a provoz Windows 11 bez bezpečnostního modulu TPM 2.0.

Klepněte pro větší obrázek

Nepůjde ale o běžnou věc – bude to možné pouze se speciální verzí Windows 11 pro OEM výrobce a použití bude Microsoft ještě extra schvalovat a povolovat. Obejtí požadavek tedy nebude možné získáním zmíněného speciálního ISO souboru Windows 11, protože se bude skrze Windows Update nejspíše i kontrolovat kompatibilita.

Zatím není potvrzené, pro jaké účely se Microsoft vzdá této významné bezpečnostní funkce, ale spekuluje se o tom, že půjde o použití Windows 11 třeba v Číně, Rusku a dalších zemích, kde cizí čipy TPM 2.0 nechtějí použít a mají vlastní technologii šifrovacích čipů.

Diskuze (36) Další článek: NÁVOD: Jak nainstalovat Windows 11 (a proč to raději nedělat)

Témata článku: Hardware, Windows, Microsoft, Bezpečnost, Operační systémy, Windows 11, Čipy, Čína, Windows Update, Rusko, Šifrování, Operační systém, Notebook, Počítač, TPM, Modul, Instalace, Základní deskaGoogle Translate našel přemožitele. Vyzkoušeli jsme překladač DeepL

Google Translate našel přemožitele. Vyzkoušeli jsme překladač DeepL

** DeepL Translator využívající strojové učení se konečně naučil česky ** Na 22 příkladech vám ukážeme, jak si stojí oproti Googlu a Microsoftu ** Překladatelé nebudou mít brzy co žrát, jak by řekl klasik

Lukáš Václavík
PřekladačSoftware
Vyzkoušeli jsme CBL-Mariner 1.0. První linuxový operační systém od Microsoftu

Vyzkoušeli jsme CBL-Mariner 1.0. První linuxový operační systém od Microsoftu

** Microsoft zveřejnil svůj první linuxový OS ** Hned jsme ho stáhli z GitHubu a nainstalovali ** Možná ho budete používat, aniž byste to vůbec tušili

Jakub Čížek
MicrosoftLinux
Google Keep není jen zápisník na poznámky. 15 tipů, jak z něj dostat maximum

Google Keep není jen zápisník na poznámky. 15 tipů, jak z něj dostat maximum

** Google Keep je poznámkový systém s řadou zajímavých funkcí ** Přinášíme vám 15 vychytávek pro mobilní i webovou aplikaci ** Ovládněte Keep na maximum jako profesionálové!

Karel Kilián
Google KeepTipyGoogle
Apple zahájil WWDC. Na keynote ukázal haldu novinek
Filip KůželMartin Miksa
Apple keynoteWWDC