Microsoft | Windows 10 | Windows Insider

Nabídka Start ve Windows 10 se může zásadně proměnit. Unikla interní verze

Nabídka Start ve Windows 10 se může zásadně proměnit. Unikla interní verze

Nabídka Start ve Windows 10 se možná dočká velice radikální změny. Naznačuje to uniklé interní testovací sestavení s číslem 18947, jehož snímky publikoval jako první ve středu 24. července účet NTAuthority na sociální síti Twitter. Patrně nejmarkantnější je ústup živých dlaždic ve prospěch velkých ikon, umístěných v řádcích a sloupcích.

Protože jde o neoficiální únik, nelze předpokládat, že by se Microsoft vyjádřil k tomu, co vlastně na obrázcích vidíme. Podle některých zahraničních zdrojů by se mohlo jednat o provedení nabídky Start pro připravovanou „odlehčenou“ verzi operačního systému Windows Lite.

Úplně nová nabídka Start

Interní 32bitové sestavení se dostalo k některým uživatelům, zapojeným do testovacího programu Windows Insider, následkem chyby. Díky tomu se veřejnost dostala k verzi, kterou původně neměla spatřit. Nutno podotknout, že nová nabídka Start je očividně v rané fázi a její uživatelské rozhraní ještě není dokončeno, takže je předčasné na její účet vynášet jakékoli soudy.

Přepracovaná nabídka Start má v horní části ikonu profilu uživatele a vyhledávací lištu, která umožňuje prohledávat aplikace i web. Kromě toho má oblast „doporučených aplikací“, která by měla doporučovat ikony programů v závislosti na dalších spuštěných nebo často používaných aplikacích, a podporuje tmavý režim.

Klepněte pro větší obrázek 
Přepracovaná nabídka Start

Druhý tweet NTAuthority zobrazuje nabídku Start v režimu tabletu. Zdá se, že obě verze této (stále se vyvíjející) nabídky se vyhýbají používání živých dlaždic a místo toho se přinášejí jednodušší a větší ikony, z nichž mnohé jsou provedeny ve stupních šedi.

Klepněte pro větší obrázek 
Nabídka Start v režimu tabletu

Živé dlaždice na ústupu

Microsoft v obou verzích nové nabídky nadále udržuje Cortanu odděleně od vyhledávací lišty Windows 10, což dává smysl vzhledem k tomu, že nedávno vydal beta verzi Cortany v podobě samostatně fungující aplikace.

V příštích verzích Windows je očekáván ústup živých dlaždic, které by měly být k dispozici pouze na ploše. Této spekulaci odpovídá i vzhled nabídky Start, kde se dlaždice očividně nevyskytují. Je ale možné, že se tento trend bude týkat jen údajně chystaných Windows Lite.

V tuto chvíli není ani zdaleka zřejmé kdy, případně zda vůbec se nabídka Start v této podobě objeví v ostrém vydání. Přeci jen se jedná o funkci, která byla určena pouze k internímu testování. Situaci pochopitelně hodláme nadále sledovat a o jakémkoli vývoji v tomto směru budeme informovat.

Diskuze (66) Další článek: Apple od Intelu koupil divizi pro modemy do mobilních zařízení. Intel ji přitom kvůli Applu musel zavřít

Témata článku: Microsoft, Windows, Operační systémy, Windows 10, Windows Insider, Cortana, Windows Lite, Nabídka Start, Sestavení, Aplikace, Ikona, Start, Verze, Dlaždice, Start menu, Nová nabídka


Určitě si přečtěte

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

** Přehled nejhorších počítačů na světě ** Šílené konstrukce a materiály ** Jak to dopadne, když se o počítač nestaráte

Karel Javůrek | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky