Microsoft | Windows 10 | Windows Insider

Nabídka Start ve Windows 10 se může zásadně proměnit. Unikla interní verze

Nabídka Start ve Windows 10 se může zásadně proměnit. Unikla interní verze

Nabídka Start ve Windows 10 se možná dočká velice radikální změny. Naznačuje to uniklé interní testovací sestavení s číslem 18947, jehož snímky publikoval jako první ve středu 24. července účet NTAuthority na sociální síti Twitter. Patrně nejmarkantnější je ústup živých dlaždic ve prospěch velkých ikon, umístěných v řádcích a sloupcích.

Protože jde o neoficiální únik, nelze předpokládat, že by se Microsoft vyjádřil k tomu, co vlastně na obrázcích vidíme. Podle některých zahraničních zdrojů by se mohlo jednat o provedení nabídky Start pro připravovanou „odlehčenou“ verzi operačního systému Windows Lite.

Úplně nová nabídka Start

Interní 32bitové sestavení se dostalo k některým uživatelům, zapojeným do testovacího programu Windows Insider, následkem chyby. Díky tomu se veřejnost dostala k verzi, kterou původně neměla spatřit. Nutno podotknout, že nová nabídka Start je očividně v rané fázi a její uživatelské rozhraní ještě není dokončeno, takže je předčasné na její účet vynášet jakékoli soudy.

Přepracovaná nabídka Start má v horní části ikonu profilu uživatele a vyhledávací lištu, která umožňuje prohledávat aplikace i web. Kromě toho má oblast „doporučených aplikací“, která by měla doporučovat ikony programů v závislosti na dalších spuštěných nebo často používaných aplikacích, a podporuje tmavý režim.

Klepněte pro větší obrázek 
Přepracovaná nabídka Start

Druhý tweet NTAuthority zobrazuje nabídku Start v režimu tabletu. Zdá se, že obě verze této (stále se vyvíjející) nabídky se vyhýbají používání živých dlaždic a místo toho se přinášejí jednodušší a větší ikony, z nichž mnohé jsou provedeny ve stupních šedi.

Klepněte pro větší obrázek 
Nabídka Start v režimu tabletu

Živé dlaždice na ústupu

Microsoft v obou verzích nové nabídky nadále udržuje Cortanu odděleně od vyhledávací lišty Windows 10, což dává smysl vzhledem k tomu, že nedávno vydal beta verzi Cortany v podobě samostatně fungující aplikace.

V příštích verzích Windows je očekáván ústup živých dlaždic, které by měly být k dispozici pouze na ploše. Této spekulaci odpovídá i vzhled nabídky Start, kde se dlaždice očividně nevyskytují. Je ale možné, že se tento trend bude týkat jen údajně chystaných Windows Lite.

V tuto chvíli není ani zdaleka zřejmé kdy, případně zda vůbec se nabídka Start v této podobě objeví v ostrém vydání. Přeci jen se jedná o funkci, která byla určena pouze k internímu testování. Situaci pochopitelně hodláme nadále sledovat a o jakémkoli vývoji v tomto směru budeme informovat.

Diskuze (66) Další článek: Apple od Intelu koupil divizi pro modemy do mobilních zařízení. Intel ji přitom kvůli Applu musel zavřít

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Windows Insider, Cortana, Verze, Windows Lite, Ikona, Sestavení, Dlaždice, Nová nabídka, Nabídka Start, Aplikace, Start


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Mac Pro: Apple nehraje na kompromisy a postavil počítač bez ohledu na cenu

Mac Pro: Apple nehraje na kompromisy a postavil počítač bez ohledu na cenu

** Apple uvedl nový modulární počítač s vysokým výkonem ** Vrátil se k rozšiřitelnosti a standardnímu formátu ** Cena se může vyšplhat až k milionu

Karel Javůrek | 140

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 47Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch