Windows 10 | Fluent Design

Nabídka Start ve Windows 10 bude větší a bez popisku ikon. Živé dlaždice změnu stále přežijí

O novém menu Start ve Windows 10 se mluví již delší dobu a nyní Microsoft ukázal další detaily, jak bude vypadat. A oproti prvotním spekulacím se počítá s živými dlaždicemi i v této verzi nabídky.

Hlavní změnou nové nabídky Start je její rozložení a barevnost. Zatímco nyní je každá ikona ve formě dlaždice podbarvená jednolitou barvou podle samotného zástupce, nově bude vše jednolité a sladěné se samotným systémem. Tedy buď tmavé, světlé, či jinak barevné dle vašeho tématu. Díky tomu bude nabídka ucelenější, zároveň ale dochází i ke změně velikosti.

Poměrně překvapivě tak budou jednotliví zástupci zabírat více místa, informací přitom nepřibude. Zároveň se ale stále počítá s funkcí živých dlaždic i v rámci nového designu – původně to přitom vypadalo, že se nechají pouze ve staré verzi. S novým videem ukazujícím nabídku se Microsoft pochlubil na jednom ze svých účtů na Twitteru.

Další zajímavostí na nové nabídce, jak správně poznamenává TechRadar, je absence popisků u jednotlivých ikon. Díky tomu nabídka působí mnohem vzdušnějším a ucelenějším dojmem, pokud ale neznáte, jakému programu daná ikona patří, můžete být lehce ztraceni. Zde je ale pravděpodobné, že pokud si uživatelé v rámci programu Insider budou na tuto změnu stěžovat, tak ji Microsoft vrátí zpět. 

Novinky se dočkáme nejdříve na podzim. Květnová aktualizace May 2020 Update je již za dveřmi a finalizovaná – uživatelé v rámci programu Windows Insider již pomalu testují nadcházející novinky. 

Microsoft nedávno předělal i Edge, který se stal 2. nejpoužívanějším prohlížečem:

Diskuze (59) Další článek: Uber Eats přidává možnost podpořit restaurace v krizi mimořádným příspěvkem

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Edge, Aktualizace, Operační systémy, Windows Insider, Twitter, Design, Fluent Design, May 2020 Update, Popisek, Bude, Rámec programu, May, Start, Win +, Nová nabídka, Ikona, Windows +, Dlaždice, TechRadarZahoďte Windows, Linux i macOS. Už roky máme českou Helenku z Matfyzu

Zahoďte Windows, Linux i macOS. Už roky máme českou Helenku z Matfyzu

** Ajťáci z Matfyzu už roky vyvíjejí vlastní systém ** Má grafické rozhraní, tetris a kalkulačku ** Studenti se na něm učí programovat

Jakub Čížek
ČeskoOperační systémy
Červnový útěk z Google Photos bude zatraceně těžký. Opravdová alternativa totiž neexistuje

Červnový útěk z Google Photos bude zatraceně těžký. Opravdová alternativa totiž neexistuje

** Blíží se konec neomezených Fotek Google ** Pokud si nezaplatíte, alternativy zatím nejsou ** Tuto službu totiž dělá tím, čím je A.I.

Jakub Čížek
FotografováníDisk GoogleGoogle
Google Translate našel přemožitele. Vyzkoušeli jsme překladač DeepL

Google Translate našel přemožitele. Vyzkoušeli jsme překladač DeepL

** DeepL Translator využívající strojové učení se konečně naučil česky ** Na 22 příkladech vám ukážeme, jak si stojí oproti Googlu a Microsoftu ** Překladatelé nebudou mít brzy co žrát, jak by řekl klasik

Lukáš Václavík
PřekladačSoftware
Tři tipy, jak proklepnout signál Wi-Fi v domácnosti i kanceláři

Tři tipy, jak proklepnout signál Wi-Fi v domácnosti i kanceláři

** Poradíme, jak řešit problémy s rychlostí bezdrátového připojení ** Ukážeme, jak najít nejvhodnější Wi-Fi kanál ** Prozradíme, jak prověřit pokrytí prostoru signálem

Karel Kilián
RouterWi-FiTipy