Právo | Pevné disky | Western Digital

Na Western Digital už míří hromadná žaloba kvůli zatajení pomalé technologie SMR u pevných disků

Výrobci Western Digital, Seagate i Toshiba se v dubnu zapletli do aféry, protože u vybraných disků tajně používají technologii SMR (Shingled Magnetic Recording), která v určitých případech znamená výrazné zpomalení rychlosti disku.

Jak se dalo očekávat, na Western Digital už míří první hromadná žaloba, kterou má na starost právnická společnost Hattis & Lukacs, která se specializuje na hromadné žaloby. V minulosti vyhrála spor například s firmou McAffee (prodlužování předplatného se zvýšenou cenou bez odsouhlasení zákazníka) nebo TracFone (omezování zákazníků s „neomezeným“ tarifem“).

Obvinění se týkají právě zmíněného zatajování informací o použití SMR, a to i u pevných disků, kde je tato technologie opravdu nevhodná – pro RAID a NAS. Ironií je, že Western Digital tyto disky označoval modelově nebo informačně jako vhodné pro dané použití. Dle měření jsou například disky WD Red NAS s technologií SMR 13× až 16× pomalejší při rebuildu raid pole, takže si na obnovení počkáte opravdu hodně dlouhou dobu. To může být v mnoha případech velký problém, který má reálný finanční dopad.

Společnost Western Digital se po odhalení za toto chování omluvila a začala některým zákazníkům vyměňovat disky za modely se standardní technologií CMR.

Na Seagate ani Toshibu zatím hromadná žaloba nepadla…

Diskuze (20) Další článek: Spekulace: AMD použije 5nm výrobní technologii už u Ryzenů 4000

Témata článku: Technologie, Hardware, Byznys, Právo, Úložiště, Pevné disky, NAS, Toshiba, Seagate, Western Digital, Hromadná žaloba, SMR, Digitál, Zatajení, Digital, Pevný disk, Raid, Disk, LAW, McAfee, Žaloba, Digita, DISDalší postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Microsoft prvně zmínil Windows 10 21H2. Desítky na podzim dostanou nové funkce
Lukáš Václavík
Windows InsiderWindows 10Microsoft