Očkování | CES 2022 | Vakcinace

Na veletrh CES 2022 bude povolen vstup jen očkovaným. Platí to pro návštěvníky i vystavovatele

Asociace spotřebitelských technologií (CTA), která je provozovatelem každoročního veletrhu spotřební elektroniky CES, oznámila návrat do Las Vegas. Zatímco letošní ročník proběhl kvůli pandemii onemocnění covid-19 výhradně v digitální formě, v příštím roce se má vše vrátit do starých kolejí.

Aktuální tisková zpráva hned v titulku ohlašuje, že pro účast na CES 2022 bude nutný doklad o prodělaném očkování proti covidu-19. Prezident a generální ředitel CTA Gary Shapiro uvedl, že na základě současných vědeckých poznatků chápou vakcíny jako nejlepší naději na zastavení šíření viru.

Na CES jen s očkováním

„Všichni se podílíme na ukončení pandemie tím, že podporujeme očkování a zavádíme odpovídající bezpečnostní protokoly. Svou odpovědnost přebíráme tím, že pro účast na veletrhu CES 2022 v Las Vegas vyžadujeme doklad o očkování,“ uvedl Shapiro. Mezi další povinnosti bude patřit nošení roušek a dodržování rozestupů.

CTA rovněž zvažuje možnost akceptování dokladů o pozitivním testu na protilátky jako alternativy s tím, že další informace v této oblasti sdělí později. Tisková zpráva neuvádí, které typy vakcín budou akceptovány. Stejně tak nevíme, zda budou existovat nějaké výjimky pro osoby se zdravotním stavem, který jim brání v očkování.

CES 2022 se bude konat od 5. do 8. ledna 2022 v nevadském největším městě Las Vegas. První dva dny – tedy pondělí 3. ledna a úterý 4. ledna – jsou definovány jako oficiální dny pro média a vstup je povolen jen novinářům. CTA očekává, že se veletrhu zúčastní více než tisíc společností – od startupů až po renomované značky.

Nové kategorie

Na veletrhu budou představeny nové kategorie, které ukazují vývoj v odvětvích, jako jsou vesmírné či potravinářské technologie nebo NFT. Přehlídka upozorní na pokroky v oblasti umělé inteligence, rozšířené reality a virtuální reality, her a výpočetní techniky, digitálního zdraví, automobilového průmyslu a dopravy, domácí zábavy, chytré domácnosti a dalších.

Jak jsme se již mnohokrát přesvědčili, pandemické směrnice se mohou změnit doslova během okamžiku. Do začátku veletrhu CES 2022 zbývají ještě více než čtyři měsíce a do té doby může situace vypadat úplně jinak – v dobrém i zlém. Zájemcům bychom s rezervací letenek a hotelových pokojů doporučili počkat až na období blížící se lednu.

Pro ty, kteří se do Las Vegas nemohou vypravit osobně, připraví provozovatel opět digitální akci, která bude probíhat souběžně s normálním programem. Ta by měla od 5. do 8. ledna přinášet to nejzajímavější, co bude na veletrhu k vidění i slyšení.

Diskuze (29) Další článek: Jak zjistit stav baterie v MacBooku a prodloužit její výdrž

Témata článku: Očkování, CES 2022, Vakcinace, Veletrh, Vakcína, COVID, Gary, Las Vegas, Pandemie, NFT, Gary Shapiro, Vegas, Vystavovatel, VSTSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

** Mnohé webové služby nabízejí API pro vývojáře ** Většina ale nic takového nemá ** Jak strojově vytáhnout prakticky cokoliv z libovolného webu

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování
Herní filosofie: jak se hrálo před čtvrt stoletím aneb počínající krize průmyslu

Herní filosofie: jak se hrálo před čtvrt stoletím aneb počínající krize průmyslu

Máte rádi nostalgické vzpomínání? My ano a dost věcí jsme si díky tomu uvědomili.

Ladislav Novák
Retro
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace