Na téma: vzděláváme se s GigaManií

Poznávání nových věcí, efektivní učení, kontrolní opakování či vytváření testů, taháků a učebních pomůcek, to vše a mnoho dalšího naleznete na známém serveru GigaMania.cz.

Nejlépe hodnocené na GigaManii

PořadíNázev a verzeLicenceVelikostKategorie
17-zip 4.32open source820 kBUtility a ostatní
2FileZilla Server 0.9.11open source2,3 MBKomunikace a internet
3Paint.NET 2.5 beta 3open source1,1 MBGrafika a webdesign
4Servant Salamander 2.5 beta 10 fullshareware4,7 MBUtility a ostatní
5HD Tune 2.50freeware627 kBUtility a ostatní
6Quintessential Player 4.51freeware2,2 MBMultimedia
7WinRAR 3.50 CZshareware1,1 MBUtility a ostatní
8Trillian Basic 3.1freeware8,6 MBKomunikace a internet
9Portable Thunderbird 1.0.5 betafreeware7,0 MBKomunikace a internet
10Winamp Lite 5.09freeware839 kBMultimedia

Výběr GigaManie

T-Lexicon

Potřebujete se snadno a rychle naučit cizí slovíčka, zopakovat si před písemkou slovní zásobu z učebnice nebo vytisknout tahák? T-Lexicon je výukový program pro učení a zkoušení cizojazyčné slovní zásoby. Skládá se ze čtyř vzájemně provázaných modulů, které Vám pomohou s učením a opakováním slovíček.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Tomáš Dohnal
Velikost souboru: 1,5 MB
Operační systém: všechna Windows
Licence: freeware (pro nekomerční použití)

EasyLearnPC

EasyLearnPC je aplikace, díky které můžete získávat znalosti efektivně a takřka podvědomě během jiné práce na PC. Může být spouštěna automaticky při startu počítače a nerušeně čekat na chviličku Vašeho volného času. Program zobrazuje v definovaných intervalech zadané informace (např. slovíčka – český význam, cizí překlad a nakonec výslovnost).

Klepněte pro větší obrázek

Autor: SDS
Velikost souboru: 1,4 MB
Operační systém: všechna Windows
Licence: shareware

Částice 2.0

Částice je program, který simuluje částicové systémy podle Newtonových zákonů, obsahující „pokročilá“ nastavení. V programu si můžete nastavit vzhled částic, detailní vlastnosti každé z částic, různé věci okolo rychlosti přehrávání a přesnosti výpočtů, a až si dohrajete, tak si můžete svoje pracně vytvořené umělecké dílo uložit.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Ondřej Cífka
Velikost souboru: 127 kB
Operační systém: všechna Windows
Licence: freeware

Fast Test Maker 1.2 RC1

Fast Test Maker je poměrně jednoduchá aplikace sloužící k tvorbě, úpravě a také vykonávání různých testů. K čemu je to dobré? Představte si situaci, kdy jakožto student máte před sebou hromadu skript, která se musíte naučit. Program vám umožní vytvořit si vlastní interaktivní test, který následně můžete sami vyplňovat a zdokonalovat tak své znalosti.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Pavel Dohnálek
Velikost souboru: 150 kB
Operační systém: všechna Windows
Licence: freeware

PrismaCards 3.01

Software pro PC, založený na principu "učebních kartiček". Umožňuje několik typů zkoušení, vytváření nových lekcí včetně fonetického přepisu. Má velmi pokročilý systém importu a importu zkoušených dat/lekcí. Pokud koupíte, máte všechny upgrade na vyšší verze zdarma. Podporuje plný export na PDA (MCards nebo PCards). Pracuje na Windows Mobile, Pocket PC nebo PalmOS.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Komenium.cz
Velikost souboru: 9,3 MB
Operační systém: všechna Windows
Licence: shareware

Meet the Flash 2

Meet the Flash je prakticky e-knížka, která vás má naučit práci s flashovými animacemi, jejich vytváření a vytváření videoklipů. Program vás provádí jednotlivými lekcemi, ve kterých se naučíte krůček po krůčku vytvářet flashové animace.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Andrei Doubrovski
Velikost souboru: 4,4 MB
Operační systém: všechna Windows
Licence: shareware

Poznáváme C# a Microsoft.NET 1.1.13

Na internetových stránkách www.zive.cz pravidelně vychází seriál o programování v C#, jehož autorem je pan Petr Puš. Tato aplikace slouží ke snadnému procházení jednotlivými kapitolami tohoto seriálu. Celý seznam kapitol je obsažen v základním stromu. Jednotlivé soubory kapitol jsou ve formátu [*.htm] a mají číslo dané kapitoly. Z toho plyne, že pokud nebudete využívat aktualizace pomocí tohoto programu (viz. níže), lze další kapitoly "ručně" přidávat stažením stránky pro tisk dané kapitoly, nebo stažením všech potřebných souborů z adresáře htm na tomto webu. Bližší informace o off-line aktualizaci naleznete v podrobné nápovědě k programu. Program obsahuje mimo základního stromu jednotlivých kapitol, který je pevný a nelze jej upravovat, i uživatelský strom, jehož strukturu lze měnit. Uživatelský strom lze i exportovat i importovat, pro případ přenesení na jiný PC, popř. po přeinstalování aplikace. Totéž platí i o záložkách a poznámkách. Mezi užitečné funkce patří záložky (umožňující prakticky okamžité otevření příslušné kapitoly), vyhledávání jak v názvech kapitol, tak i v jednotlivých dílech seriálu, poznámkový blok, nebo aktualizace (jak nových dílů, tak i samotného programu) z internetu (např. jako AVG). Užitečných funkcí programu je více a jeho součástí je i podrobný help.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Pavel Polívka
Velikost souboru: 4,0 MB
Operační systém: Windows 2000, Windows XP, Windows Vista
Licence: freeware

Písmenka 2007 Pro 1.5.095

Písmenka 2007 Professional jsou aplikací, umožňující testovat rychlost psaní na klávesnici pomocí několika druhů testů. Podporuje pokročilé funkce, jako je konfigurace vlastních testů, přehrávání hudby nebo uživatelské přizpůsobení si programu. Ke spuštění Písmenek je potřebná nejnovější verze Microsoft.NET Framework.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Martin Kordas
Velikost souboru: 9,9 MB
Operační systém: všechna Windows
Licence: freeware

Algebrus 3.1

Algebrus je sofistikovaný software pro vědecké i obecné výpočty. Nabízí uživateli číselné matematické a analytické funkce a umožňuje neomezenou rozšiřitelnost pomocí nových rutin a knihoven (v jazyce XPascal). Aplikace může být použita jako jednoduchá kalkulačka nebo i jako mocný matematický nástroj s podporou grafů, příkazové řádky, zvýrazněné syntaxe a podobně.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Astrise Corp.
Velikost souboru: 2,8 MB
Operační systém: všechna Windows
Licence: shareware

Autoškola professional 3.2.1.4

Čeká Vás přezkoušení z pravidel silničního provozu? Chystáte se na závěrečné zkoušky? Program obsahuje výukové a procvičovací režimy, se kterými se naučíte všechny platné otázky. Program obsahuje skutečný simulátor závěrečného testu, pomocí kterého můžete prověřit Vaše získané znalosti. Veškeré výsledky pak ukládá a máte tak dobrý přehled např. o svém zlepšování.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Jan Dobeš
Velikost souboru: 17,9 MB
Operační systém: všechna Windows
Licence: shareware

Diskuze (1) Další článek: Čína překonala Ameriku – po síti surfuje čtvrt miliardy obyvatel

Témata článku: Software, Windows, Open source, GigaMania, Download, Téma, Autoškola, Snadné procházení, Umělecké dílo, Potřebný soubor, Strom, The Flash, Interaktivní test, Salamander

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5