Na téma: hry a Gigamania

Na Gigamanii najdete krom jiného také software, který se týká her, i některé hry samotné. Můžete tak zjistit cheaty, vytvořit vlastní textovou hru či si zahrát staré pecky.

Nejlépe hodnocené na GigaManii

PořadíNázev a verzeLicenceVelikostKategorie
17-zip 4.32open source820 kBUtility a ostatní
2FileZilla Server 0.9.11open source2,3 MBKomunikace a internet
3Servant Salamander 2.5 beta 10 fullshareware4,7 MBUtility a ostatní
4HD Tune 2.50freeware627 kBUtility a ostatní
5Quintessential Player 4.51shareware2,2 MBMultimedia
6WinRAR 3.50 CZshareware1,1 MBUtility a ostatní
7Trillian Basic 3.1freeware8,6 MBKomunikace a internet
8Portable Thunderbird 1.0.5 betafreeware7,0 MBKomunikace a internet
9Winamp Lite 5.09freeware839 kBMultimedia
10Paint.NET 2.5 beta 3open source1,1 MBGrafika a webdesign

Výběr GigaManie

Gold! EasyStart 3

Gold! EasyStart (dále jen GES) má velmi jednoduchý úkol. Lze přes něj spouštět Vámi zadané hry a programy. Ke každé položce si můžete vložit obrázek, vlastní popis a hodnocení. Vkládání je velice jednoduché. Je možné i položky libovolně prohazovat na nová místa.Novinkou ve verzi 3 je QuickStart, který se spouští při startu systému. Stačí na něj poklepat a GES se spustí. Při dalším spuštění je start mnohokrát rychlejší. Pro větší přívětivost je připraveno i 10 barevných schémat a nechybí ani zvukový doprovod. Do GES je možné vložit až 100 položek rozdělených do 10 sekcí vždy po 10 položkách. Samozřejmostí je editace jejich názvů. Zajímavostí je i funkce, která počítá, kolikrát byla jednotlivá hra spuštěna.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Josef Fiala
Velikost souboru: 4,4 MB
Operační systém: všechna Windows
Licence: freeware

Text-BAG 1.0 beta 4

Tato aplikace byla vytvořena pro hraní textových her s možností vytvořit si hru vlastní. Vlastní hra se vytváří pomocí XML souborů. V balíčku u aplikace je přiložen i stručný návod jak psát vlastní textovky pomocí XML souborů včetně krátké ukázky. Aplikace ke spuštění vyžaduje Microsoft .NET Framework.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Farpen
Velikost souboru: 352 kB
Operační systém: Windows XP, Windows Vista
Licence: freeware

DOSBox 0.72

Také s nostalgií vzpomínáte na staré hry určené pro operační systém DOS? Na nových systémech si je už většinou nezahrajete. Pomoci vám může tento emulátor, který má výborné schopnosti pro práci s grafikou i emulaci zvuku. Díky němu si pustíte staré, ale stále ještě nezapomenutelné pecky.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: DOSBox
Velikost souboru: 1,2 MB
Operační systém: všechna Windows
Licence: open source

Xfire 1.93

Xfire je tak trochu jiný, do dnešní doby online herních technologií výborně zapadající, instantní messenger určený především pro hráče počítačových her. Místo statutů vaší přítomnosti zobrazuje ostatním uživatelům právě spuštěnou hru. Počty lidí hrajících nejrůznější hry najdete i na stránkách autora programu.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Xfire Inc.
Velikost souboru: 4,5 MB
Operační systém: všechna Windows
Licence: freeware

DesktopPlant 2.3.0

DesktopPlant zobrazuje na pracovní ploše jednu z několika rostlin, o kterou je potřeba se starat. Rostlina vyžaduje zalévání, kypření, nastavení teploty a osvětlení. Pomocí propracovaného modelu roste opravdu jako v reálném světě. Její pozice a velikost je konfigurovatelná.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: DeskSoft
Velikost souboru: 2,4 MB
Operační systém: všechna Windows
Licence: shareware

ABCgames Cheater 1.06 (2008/05)

Pokud jste náruživí počítačoví hráči, jistě jste se již setkali s herními podvody neboli cheaty. Pro jejich snazší vyhledání vám jistě pomůže rozsáhlá slovenská freewarová databáze pro PC (databáze cheatů pro další platformy lze stáhnout z domovské stránky).

Klepněte pro větší obrázek

Autor: ABCgames
Velikost souboru: 2,7 MB
Operační systém: všechna Windows
Licence: freeware

FastCapPro 2.0.1

Nástroj k zachycování vlastních videí z her. Nahrajte si vlastní hráčské dovednosti a pošlete je kamarádům, aby konečně uvěřili vašim vítězstvím. Utilita za letu nahrává a komprimuje video a audio při hraní. Nemá velké hardwarové nároky, proto pokles výkonu počítače ve hrách není znatelný.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: EjoyStudio
Velikost souboru: 4,9 MB
Operační systém: Windows 2000, Windows XP, Windows vista
Licence: shareware

Nákladní doprava 2.0

Dopravně-ekonomická strategie. Vaším úkolem je přepravovat suroviny z dolů do továrny za body. Za získané body poté vylepšujete své vozidlo (jeho kapacitu, rychlost, nádrž, karoserii). Také můžete vylepšit stroje v dolech a zvýšit tak jejich výkon. Ovšem oproti verzi 1.00 vám vaše snažení budou kazit úřady v podobě daní a zloději cenných surovin, popřípadě zcela nekompetentní poštovní doručovatelé, kteří vás budou za den zahalovat desetkrát stejnými dopisy. Ke hře je v instalaci přiložen kompletní popis a zabudovaná bublinová nápověda.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Vítězslav Šimon
Velikost souboru: 3,2 MB
Operační systém: všechna Windows
Licence: freeware

Sudoku 2

Sudoku je bezesporu jedna z nejoblíbenějších logických her na světě, kterou hrají denně statisíce lidí po celém světě. Tato PC verze obsahuje celkem 1000 her, takže vám na nějakou chvíli vydrží. Je spustitelná i bez instalace, takže jí můžete mít klidně na USB flashdisku vždy s sebou. Hlavní novinkou v této verzi je možnost ukládat a načítat uložené rozehrané hry.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Jan Janoušek
Velikost souboru: 1,5 MB
Operační systém: všechna Windows
Licence: freeware

MAME 0.124

MAME (Multiple Arcade Machine Emulator) plně zprostředkuje spouštění herních datových souborů (ROMů) na PC. Momentálně dokáže emulovat přes 2600 unikátních (a přes 4600 celkově) klasických arkádových her z let sedmdesátých, osmdesátých a devadesátých a některé z poslední doby. MAME si klade za cíl nenechat tyto legendární hry zapadnout v historii.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: MAME Team
Velikost souboru: 3,1 MB
Operační systém: všechna Windows
Licence: open source

Váš názor Další článek: Vodafone blokuje nelegální a nevhodný obsah internetu

Témata článku: Software, Hry, Open source, GigaMania, Download, Téma, DOSBox, Zvukový doprovod, Nákladní doprava, Hra, Cheater, Nostalgie, Salamander, Zachycování, Sudoku, Nejprodávanější herní počítače na Mall.cz

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5