Hardware | Herní konzole | Steam

Na Steam Deck už si brousí zuby vypečení přeprodejci. Nabízí ho i za více než 100 tisíc korun

Nová vlna překupníků se objevila s nedostatkem grafických karet a herních konzolí a zatímco oba segmenty se začínají trochu uklidňovat, vypečení přeprodejci se zaměřili na nový hardware – mobilní herní konzoli Steam Deck od Valve.

Steam Deck způsobil velký poprask a velká zájem ze strany hráčů hlavně kvůli tomu, že jde oproti konkurenční konzoli Nintendo Switch směrem k otevřenosti a můžete využívat jak předinstalovaný SteamOS na bázi Linuxu, tak si nainstalovat třeba i Windows. A pak hrát klidně jakékoli hry či používat aplikace (hardware je standardní od AMD).

Původní odhady pokrytí předobjednávek přímo od Valve byly na konec letošní roku, během pár hodin se však termíny posouvaly o čtvrtletí až do třetího čtvrtletí roku 2022 pro nejvyšší konfiguraci s 512GB SSD a řadou dalších vylepšení.

Na webu eBay se dle informací webu Tom's Hardware už nyní objevili prodejci, kteří Steam Deck prodávají místo standardních 679 dolarů za několik tisíc dolarů, Nejvyšší nabídka dokonce atakuje pět tisíc dolarů, což je více než 100 tisíc korun.

Naštěstí se Valve na takové nekalé přeprodejce připravilo a poučilo se z historie ostatních, takže nastavilo zásadní podmínky, které omezují masivní výkupy od přeprodejců.

Klepněte pro větší obrázek

Musíte zaplatit předem rezervační poplatek 5 eur, musíte objednávat na vlastní Steam účet a tento účet musí mít historii i s peněžní transakcí před červnem letošního roku. Přeprodejního šílenství s extrémními cenami bychom se tak tentokrát neměli dočkat a půjde jen o výjimky a jednotlivce.

Diskuze (7) Další článek: Chrome zostudí weby, které nemají HTTPS. Zároveň ale schová ikonku zámku

Témata článku: Hardware, Windows, Byznys, AMD, Linux, Herní konzole, SSD, Steam, Hry, SteamOS, Zub, Dolar, Grafická karta, Nintendo Switch, Valve