Na softwarové pirátství doplácí i nepočítačníci

Softwarové pirátství podle nejnovější průmyslové studie společnosti Microsoft připravilo stát Massachusetts v roce 1997 o více než 4300 pracovních míst a alespoň o 850 milionů dolarů na platech, daních a maloobchodním prodeji.
Podle Massachusettské softwarové rady (Massachusetts Software Council) se softwarový průmysl podílí na celkovém průmyslu ve státě Massachusetts v USA asi 9,2 miliardami dolarů. Softwarové pirátství však podle nejnovější průmyslové studie společnosti Microsoft připravilo tento stát v roce 1997 o více než 4300 pracovních míst a alespoň o 850 milionů dolarů na platech, daních a maloobchodním prodeji. Softwarový gigant uvedl, že 25 procentní podíl pirátského softwaru tak Massachusetts stál 240 milionů dolarů na platech, 600 milionů dolarů na maloobchodním prodeji a 11 milionů dolarů na daních. Orlando Ayala, jeden z předních představitelů Microsoftu prohlásil, že tato čísla nezvratně dokazují, že softwarové pirátství není bez obětí.

Živě komentuje: Většina nezasvěcených má tendence nad softwarovým pirátstvím ledabyle mávnout rukou, protože si myslí, že se jich až tak moc netýká. Tváří v tvář těmto číslům si ale je nutno připustit, že to není žádná nevinná zábava, jak by se na první pohled mohlo některým z nás zdát. Biti jsou totiž nejen výrobci a distributoři, ale i stát, který díky pirátům přichází o značné částky do rozpočtu. V konečném důsledku jsou pak postiženi i lidé, kteří s počítači nemají vůbec nic společného. A bylo by více než naivní se domnívat, že v České republice je situace lepší než ve Spojených státech.

Váš názor Další článek: Další PostFix pro Windows NT je na světě

Témata článku: Software, Microsoft, Pirát, Orlando, Plat, Softwarové pirátství

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů