Ufoni po sobě zapomněli zamést nepořádek, když odtud odlétali. A doma na Alfa centauri za to dostali pořádný pojeb a snížené prémie. 😀
Doufám, že nejsem kverulant, když v článku postrádám nějakou bližší informaci o tom o jaké stavební kameny aminokyselin jde konkrétně.Snad něco se skupinou aminovou (NH2), karboxylovou(COOH), alkoholovou(OH), nebo snad třeba fenyl?
Názor byl 1× upraven, naposled 4. 10. 2019 08:49
a teraz mi povedzte, ako sa niekto stane multimiliardarom s takouto slabou zvedavostou.. keby som mal par desiatok miliard a par desiatok kamosov s podobnymi peniazmi, uz je na tychto oceanoch slnecnej sustavy davno sonda.
disclaimer: moj silny zaujem o objavenie mimozemstanov moze byt ovplyvneny tym ze sa mi o invazii mimozemstanov na zem 10min dozadu snivalo 😀 ako to dopadlo neviem, kedze som sa radsej zobudil pred budikom 😀
Taková NASA dost cíleně po mimozemšťanech nepátrá, pátrá po známkách života. Cíleně se vyhýbá "nejlepším" místům kvůli možné kontaminaci životem ze Země. Jediným účinným řešením jak se kontaminaci de facto vyhnout by bylo postavit sondu ve sterilním prostředí vesmíru. Současné postupy nedokáží zabít všechno.
hej, uz len pre toto by si NASA zasluzila zrusit ako impotentna. pretoze hladanie zivota by mal byt jej priamarny ciel, pretoze je to najvacsia zahada vesmiru. vlastne neviem aky je problem so sterilizaciou. preco cela sonda v rakete nieje umiestnena v elektrickej rure, ktora sa na obeznej drahe na kratky cas rozpali napr na 300 stupnov a tym povrch sondy kompletne sterilizuje? nema velky zmysel ju cistit na zemi, pretoze tu je plno zivota aj vo vzduchu a ak to robia ludia, je vylucene, aby boli uplne uspesni.svet by potreboval viac elonov.. asi tak 50 000 000x viac.
Stavební kámen ještě nic nedokazuje. Ovšem pokud může existovat život v oceánech v hloubce 10km tak nic nebrání ani tomu, aby existoval na ledových měsících s tekutou vodou.Chtělo by to vyslat sondu, která bude dostatečně odolná a schopná provrtat se povrchem až do vody. Bylo by divné, kdyby nic nenašla😉
U měsíců velkých plynných / ledových obrů je vždy potíž s radiací a slapovými vlivy těchto planet. Ovlivňují svoji soustavu do velké vzdálenosti a veškerá forma možného života bude zřejmě vždy jen mikroskopická (jednobuněčné organismy). Z mého hlediska je každé těleso, která má lepší podmínky než Venuše* (zatím ztracená planeta, které je z pohledu osídlení velká škoda), budoucím, dalším domovem člověka. Nutná je kolonizace celé soustavy, všech vhodných těles, místní život nemá prioritu před naším, pak dál do vesmíru.* V budoucnu, možná mnohem pokročilejší lidé ji zchladí, odstraní původní a vytvoří novou atmosféru, dodají vodu, dotáhnou ji na vhodnou od Slunce vzdálenější orbitu, přizpůsobí rotaci a hle, budou mít k dispozici nový svět jak ze škatulky.
Venuši bych rozhodně neodepisoval, díky opravdu husté atmosféře by se dalo bydlet v "plovoucích" městech vysoko nad povrchem, kde bude příznivá teplota. Hustá atmosféra navíc odstíní většinu problematického záření a jako bonus má Venuše gravitaci velmi podobnou té na Zemi.Slapové síly plynných obrů umožňují geologickou aktivitu a recyklaci materiálů, to zaručuje, že jejich měsíce nemusí "umřít" jako třeba náš Měsíc. Největší problém výzkumu výskytu mimozemského života, zejména mikroskopického bude nekontaminovat prostředí pozemskými bakteriemi apod. O něco závažnější je problematika zavlečení případné mimozemské bakterie na Zem, byť ta pravděpodobnost, že by jí naše prostředí vyhovovalo je malá.
K Venuši těžko půjdeme. Slunce je rok od roku teplejší a větší. Takže cíl lidstva je utéct od slunce. Nejlépe si vytvořit vlastní, které nikdy neumře
To jako protože za pár stovek milionů let bude Venuše moc teplá i v horních vrstvách atmosféry a do té doby nenajdeme účinnou klimatizaci abychom tam dokázali přečkat další miliardu let? Ano, možná za miliardu let zvládneme vytvořit vlastní Slunce a bude to mít smysl ,protože u našeho nám bude moc teplo a nebude nás bavit cestovat po galaxii od jednoho k druhému, ale nevidím důvod proč se nepodívat Venuši v příštích tisíci letech, když to je technologicky podobně náročné Marsu.
Pokud ovšem plovoucí města nevyjdou na zdroje dráž než třeba osídlení planety vzdálené do 20ly. Což je v dosahu lodí s podsvětelným fúzním pohonem. Samozřejmě započítávám většinu použitelných, kamenných těles v naší soustavě, kde mnohá jsou vhodná k těžbě surovin. Kontaminaci neřeším, člověk se nesmí v tomto ohlížet, všude jinde než na Zemi budeme zasahovat svoji přítomností. Budeme to přece my, kdo se na cizí těleso dostane, takže my budeme kolonizovat a místní život v jakékoliv podobě (kromě vyspělé civilizace) má smůlu. Nám musí primárně jít o naše přežití, vše ostatní je z pohledu evoluce nemyslitelné.
Když už věříš, že někdo bude disponovat tak absurdní technologii, tak na co vůbec nějakou Venuši, proč si ji rovnou prostě nevytvoří z ničeho v obyvatelné podobě?
Absurdní? No nic budu hodný, začínáš chápat jakým směrem já uvažuji, správně, pro ještě vyspělejší civilizaci než jsem nastínil, nebude problém stavět nové hvězdy s kompletním planetárním systémem. A přijde doba, kdy i toto bude zoufale zastaralé, přijdou entity bez těl na energetické úrovni (co jiného než energie hmota našich těl je), schopné ovlivňovat děje mikrosvěta (tedy i makrosvěta, vesmírné děje) a setkání s nimi by naše vědomí nepochopilo (moc malé mozečky). Přirovnal bych to k tomu, když se člověk ohne a dívá do mraveniště, copak si asi ti mravenečkové (dnešní lidé) myslí o tom stínu člověka (budoucí vyvinutá entita) zakrývající Slunce? Na tak nízké úrovni vývoje jsme a tak daleká cesta nás jako druh ještě čeká. Lodě, stroje, přesuny planet, člověče, to je základní mechanika, kdy dnes nám k realizaci chybí jen znalosti a energie. O absurditě nebo nemožnosti mluví jen zabedněnci, zbabělci, lidé bez vizí. Nikdy jsem takový nebyl a díky Bohu za to.
Chápu moc dobře, jak uvažuješ. Jsi naivní prorok bez sebemenších relevantních znalostí světa, protože žije ve snu. Takových je na netu plno. Doporučuji méně Star Treku a více studia problematiky. Kolonizace vesmíru se obejde i bez pohádkových výmyslů.
Nechci být zabedněnec jako ty, jak se asi do dnešní podoby vyvinul člověk? Kdyby myslel jako ty, je stále opičák. Dnes sny (sci-fi) zítra realita, víš o tom, že lidé přežijí rychlost 100km v hodině, byli na Měsíci a těžká tělesa deformují prostoročas (možnost FTL) to čubrníš co, tak šup zpátky do jeskyně, tam ti panečku bude dobře, teploučko až si vykřešeš ohníček. 🙂 Já nikde netvrdím, že to co popisuji se stane za mého nebo tvého života, případně za slabých 1.000 - 10.000 let (pro vesmír zlomky vteřin našeho času), to co si představuji (víš vůbec co je fantazie, máš nějakou vizi, toho co by mohlo být?), je otázka jednotek, desítek až stovek M let.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.