Android | Windows 10 | SwiftKey

Na počítači zkopírujete, na mobilu vložíte: Microsoft chystá synchronizaci schránky přes SwiftKey

Microsoft pracuje na nové funkci své mobilní klávesnice SwiftKey, která přinese snadné kopírování a vkládání obsahu schránky mezi operačním systémem Windows 10 a Androidem. Ve velké říjnové aktualizaci (Windows 10 October 2018 Update) bychom se měli dočkat rozšíření podpory cloudové schránky (Cloud Clipboard), informuje server Windows Latest.

Vylepšená Cloudová schránka má být dostupná pod klávesovou zkratkou Win+V a nabídne historii veškerého kopírovaného textu a obrázků. Umožní také „připnutí“ často používaného obsahu a možnost jeho synchronizace mezi více zařízeními.

Cloudová schránka

Zkopírovaný text, obrázky a kód HTML v historii schránky bude sdílen mezi všemi Windows zařízeními, která jsou přihlášena ke stejnému účtu Microsoft. Po dvou letech čekání přichází stejná zkušenost také na telefony s klávesnicí Microsoft SwiftKey.

V beta verzi klávesnice SwiftKey Keyboard pro Android Microsoft aktuálně testuje novou možnost nazvanou „Synchronizace historie schránky s cloudem“. Pokud si uživatel tuto funkci aktivuje, bude moci synchronizovat obsah schránky mezi zařízeními napříč platformami.

Klávesnice SwiftKey pro Android se v poslední době neustále vyvíjí a podpora cloudové schránky je jednoznačně užitečnou novinkou. Stojí za zmínku, že Microsoft původně začal pracovat na podpoře funkce Cloud Clipboard pro Android už v roce 2018, ale minulý rok byl vývoj pozastaven. Nyní to vypadá, že znovu pracuje na její implementaci.

Tip - podívejte se, co dále umí klávesnice Swiftkey:

Synchronizace napříč platformami

Poté, co bude podpora cloudové schránky implementována do klávesnice SwiftKey, budete například moci zkopírovat větu na telefonu s Androidem a použít ji přes historii schránky na počítači se systémem Windows 10. Podobně půjde synchronizovat schránku ze zařízení s Windows a přistupovat k jejímu obsahu na telefonu či tabletu s Androidem.

Pokud například na telefonu zkopírujete text nebo adresu, budete ji moci velice snadno během několika sekund vložit do adresního řádku Edge, Chrome nebo jiného prohlížeče v počítači. SwiftKey také získává uživatelské rozhraní pro zobrazení historie cloudové schránky, ke které můžete přistupovat klepnutím na tlačítko schránky na panelu nástrojů.

Za zmínku stojí skutečnost, že aplikace Váš telefon pro Windows 10 již nějakou dobu podporuje kopírování a vkládání obsahu mezi zařízeními, ale tato funkce je v současné době dostupná exkluzivně pouze pro některé telefony Samsung.

Diskuze (6) Další článek: Luca: Žlutý „sporťák“ je téměř celý vyrobený z recyklovaného odpadu

Témata článku: Microsoft, Windows, Historie, Android, Chrome, Windows 10, Samsung, Klávesnice, SwiftKey, Telefon, Win +, Schránka, Synchronizace, Počítač, Windows Latest, Synchron, Telefony s Androidem na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Montblanc ukázal Wear OS 3 bez dodělávek od Samsungu. Čisté hodinkové prostředí se povedlo

Montblanc ukázal Wear OS 3 bez dodělávek od Samsungu. Čisté hodinkové prostředí se povedlo

** Montblanc se pochlubil čistým Wear OS v hodinkách Summit 3 ** Přesně tak budou vypadat každé běžné hodinky s Wear OS 3 ** S ovládáním pomáhá korunka a dvě boční tlačítka

Martin Chroust
Chytré hodinkyWear OS
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě