Android | Windows 10 | SwiftKey

Na počítači zkopírujete, na mobilu vložíte: Microsoft chystá synchronizaci schránky přes SwiftKey

Microsoft pracuje na nové funkci své mobilní klávesnice SwiftKey, která přinese snadné kopírování a vkládání obsahu schránky mezi operačním systémem Windows 10 a Androidem. Ve velké říjnové aktualizaci (Windows 10 October 2018 Update) bychom se měli dočkat rozšíření podpory cloudové schránky (Cloud Clipboard), informuje server Windows Latest.

Vylepšená Cloudová schránka má být dostupná pod klávesovou zkratkou Win+V a nabídne historii veškerého kopírovaného textu a obrázků. Umožní také „připnutí“ často používaného obsahu a možnost jeho synchronizace mezi více zařízeními.

Cloudová schránka

Zkopírovaný text, obrázky a kód HTML v historii schránky bude sdílen mezi všemi Windows zařízeními, která jsou přihlášena ke stejnému účtu Microsoft. Po dvou letech čekání přichází stejná zkušenost také na telefony s klávesnicí Microsoft SwiftKey.

V beta verzi klávesnice SwiftKey Keyboard pro Android Microsoft aktuálně testuje novou možnost nazvanou „Synchronizace historie schránky s cloudem“. Pokud si uživatel tuto funkci aktivuje, bude moci synchronizovat obsah schránky mezi zařízeními napříč platformami.

Klávesnice SwiftKey pro Android se v poslední době neustále vyvíjí a podpora cloudové schránky je jednoznačně užitečnou novinkou. Stojí za zmínku, že Microsoft původně začal pracovat na podpoře funkce Cloud Clipboard pro Android už v roce 2018, ale minulý rok byl vývoj pozastaven. Nyní to vypadá, že znovu pracuje na její implementaci.

Tip - podívejte se, co dále umí klávesnice Swiftkey:

Synchronizace napříč platformami

Poté, co bude podpora cloudové schránky implementována do klávesnice SwiftKey, budete například moci zkopírovat větu na telefonu s Androidem a použít ji přes historii schránky na počítači se systémem Windows 10. Podobně půjde synchronizovat schránku ze zařízení s Windows a přistupovat k jejímu obsahu na telefonu či tabletu s Androidem.

Pokud například na telefonu zkopírujete text nebo adresu, budete ji moci velice snadno během několika sekund vložit do adresního řádku Edge, Chrome nebo jiného prohlížeče v počítači. SwiftKey také získává uživatelské rozhraní pro zobrazení historie cloudové schránky, ke které můžete přistupovat klepnutím na tlačítko schránky na panelu nástrojů.

Za zmínku stojí skutečnost, že aplikace Váš telefon pro Windows 10 již nějakou dobu podporuje kopírování a vkládání obsahu mezi zařízeními, ale tato funkce je v současné době dostupná exkluzivně pouze pro některé telefony Samsung.

Diskuze (6) Další článek: Luca: Žlutý „sporťák“ je téměř celý vyrobený z recyklovaného odpadu

Témata článku: Microsoft, Historie, Samsung, Windows, Android, Windows 10, Chrome, Klávesnice, SwiftKey, Telefon, Win +, Počítač, Windows Latest, Synchronizace, Schránka


Určitě si přečtěte

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 12

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 147

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 67

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 33

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 244


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk