Android | Windows 10 | SwiftKey

Na počítači zkopírujete, na mobilu vložíte. Jak synchronizovat schránku mezi Windows a Androidem?

Na počítači zkopírujete, na mobilu vložíte. Jak synchronizovat schránku mezi Windows a Androidem?

Microsoft konečně přináší možnost synchronizace schránky mezi zařízeními se systémem Windows 10 a telefony či tablety s Androidem. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je klávesnice SwiftKey, kterou v roce 2016 koupil Microsoft a od té doby pracuje na jejím vylepšování.

O připravované funkci jsme poprvé psali v říjnu loňského roku. Tehdy se v beta verzi klávesnice SwiftKey poprvé objevila možnost nazvaná jako „Synchronizace historie schránky s cloudem“. Logicky se předpokládalo, že bude sloužit k přenášení obsahu schránky mezi zařízeními a platformami.

Synchronizace schránky v kostce

Během deseti měsíců se vývoj v tomto směru posunul jen o malý krůček dál, nicméně už je alespoň možné vyzkoušet, jak tato vychytávka funguje v praxi. Novinka je dostupná v aplikaci Microsoft SwiftKey Beta, jež je zdarma k dispozici v Obchodě Google Play.

Nezbytnou součástí je funkce cloudové schránky ve Windows 10. V ní můžete ukládat historii položek, které jste vystřihli nebo zkopírovali z primárního nebo sekundárního zařízení. Pro přístup k této funkci je třeba použít klávesovou zkratku Win + V.

Klepněte pro větší obrázek 
Cloudová schránka

S nejnovější beta verzí aplikace SwiftKey je konečně možné synchronizovat historii schránky prostřednictvím cloudu a přistupovat k jejímu obsahu na libovolném zařízení. Můžete například zkopírovat text z dokumentu nebo webové stránky na počítači a vložit ho do aplikace v telefonu se systémem Android. Stejně tak lze zkopírovat text v mobilním telefonu a vložit jej na stolním počítači.

Jak to zprovoznit?

Základním předpokladem k tomu, aby vše fungovalo, je povolení synchronizace dat schránky na všech zařízeních. Začneme na mobilním telefonu či tabletu s Androidem, na kterém je nutné mít nainstalovanou Microsoft SwiftKey Beta a nastavit ji jako výchozí klávesnici.

Prvním krokem je přihlášení účtem Microsoft – ten musí být stejný, jako používáte na počítači. Tuto možnost najdete v nastavení klávesnice SwiftKey v sekci Účet. Zde zvolte Přihlášení účtem Microsoft a zadejte své přihlašovací údaje. Dále je nutné v Nastavení-Rozšířené psaní-Schránka aktivovat volbu Synchronizovat historii schránky (patrně bude nezbytné ještě jednou se ověřit účtem MS).

Klepněte pro větší obrázek 
Zapnutí synchronizace na telefonu

V případě Windows 10 jděte do Nastavení-Systém-Schránka. Zde aktivujte volby Historie schránky a Synchronizovat napříč zařízeními. V sekci Automatická synchronizace zvolte možnost Automaticky synchronizovat text, který zkopíruji.

Klepněte pro větší obrázek 
Nastavení schránky ve Windows 10

K přístupu k synchronizované cloudové schránce slouží na Androidu tlačítko Schránka v horní řadě klávesnice. Ve Windows 10 pak stačí vyvolat nabídku cloudové schránky klávesovou zkratkou Win+V. Pochopitelně je nutné počítat s tím, že funkce je zatím ve stádiu beta verze a nemusí proto fungovat zcela bezchybně.

Diskuze (8) Další článek: Cetin opět rozjel bonding. Internet o rychlosti alespoň 250 Mb/s je v dosahu dvou milionů domácností

Témata článku: Microsoft, Historie, Android, Windows 10, Klávesnice, SwiftKey, Synchronizace, Google Play, Počítač, Windows a Android, Zařízení, SchránkaDo atmosféry Jupiteru dopadl menší objekt. Záblesk byl pozorovatelný i ze Země

Do atmosféry Jupiteru dopadl menší objekt. Záblesk byl pozorovatelný i ze Země

** Do atmosféry Jupiteru dopadl menší objekt, pravděpodobně o velikosti několika desítek metrů ** Amatérští astronomové pozorovali záblesk v atmosféře planety ** K podobným událostem dochází v průměru jednou za dva roky

Petr Kubala
AtmosféraJupiterVesmír
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost
Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný