4K | Virtuální realita | Hry

Na počítače přijde moderní Tetris. Poběží i na 4K monitorech a ve virtuální realitě

Hra Tetris Effect byla vydána v listopadu loňského roku exkluzivně pro konzole PlayStation 4 a PlayStation VR. Titul, který vznikl pod vedením Takashiho Ishihary, bývá oceňován za své provedení plné ohromujících vizuálních a hudebních prvků. Brzy si tento zážitek bude moci vyzkoušet více hráčů – blíží se totiž vydání verze pro počítače.

Nová upoutávka prozradila, že od úterý 23. července bude tento titul, který v mnoha herních magazínech získal ocenění „hra roku 2019“, k dispozici výhradně v Epic Games Store. Nyní je otevřena možnost předobjednávek za akční cenu 26,39 eur, což je v přepočtu asi 675 korun. Ano, 675 korun za Tetris v roce 2019... Princip hry přitom vychází stále ze starého originálu z roku 1984.

Tetris Effect pro počítače

Nová verze je určena pro počítače s operačním systémem Windows, kde nabídne „rozšířené herní a grafické možnosti“. Bude schopná běžet na obrazovkách s rozlišením 4K, včetně ultra širokoúhlých monitorů. Vyznavače virtuální reality jistě potěší fakt, že Tetris Effect podporuje náhlavní soupravy Oculus Rift a HTC Vive VR se všemi dostupnými ovladači, jakož i starý dobrý gamepad.

Hra láká na více než deset režimů a přes třicet úrovní, přičemž každá má svůj hudební podkres, zvukové efekty, grafický styl a pozadí. Do hry vstupuje nová mechanika, označovaná jako „Zone“, která umožňuje hráčům uniknout obtížným situacím, které by jinak mohly znamenat neodvratný konec.

Každý, kdo si hru předobjedná, získá kromě 20% slevy také balík digitálních doplňků, obsahující deset tematických 4K tapet a sedm skladeb z herního soundtracku. Po oficiálním zahájení prodejů má Tetris Effect stát 33 eur, tedy přibližně 845 korun.

Diskuze (13) Další článek: Marsovské sklípky? Kolonizaci rudé planety by mohlo usnadnit červené víno

Témata článku: 4K, Windows, Virtuální realita, HTC Vive, Hry, Oculus Rift, Monitor, Počítač, HTC Vive VR, Tetris, Virtual, Realita


Určitě si přečtěte

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 25

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF