Torrent | Hudba, filmy, seriály | Pirátství

Na pirátské scéně probíhá skrytá bitva s obřím filmovým doupětem YTS

Jedno z nejznámějších filmových pirátských doupat YTS si v posledních týdnech notně pošramotilo pověst, když vyšlo najevo, že jeho operátoři předali přinejmenším část své uživatelské databáze organizacím hájícím majitele autorských práv.

YTS není pouze katalog filmových torrentů, ale především skupina, které vytváří své osobité filmové ripy, které nenahrává jen do své databáze, ale přirozeně i do dalších podobných indexů. Některé z nich nyní chtějí YTS potrestat, a tak jeho účty zablokovalo.

Bylo jich jen pár, přesto se však na ně okamžitě zaměřila havajská právní firma, se kterou spolupracuje i YTS. Jakmile totiž tyto weby znemožnily další nahrávání torrentů s ripy od YTS, podle právníků to byl krok, který dokazuje, že takový web nefunguje automaticky – samospádem, ale má nějakého skutečného operátora, který reaguje na aktuální okolnosti.

Klepněte pro větší obrázek
YTS je dnes podle některých analýz druhým nejnavštěvovanějším filmovým torrentovým doupětem na světě

No, a na takového operátora si mohou právníci posvítit. Havajská právní firma se proto okamžitě obrátila na majitele TLD domény .TO, u které si tyto weby zaregistrovaly adresu, načež požaduje předání veškerých detailů o provozovateli včetně případných faktur a dalších údajů, které mohou rozkrýt skutečnou identitu provozovatele.

Kauze okolo YTS se blíže věnuje TorrentFreak, který získal dokonce i jeden z příkazů k předání platebních údajů.

Diskuze (44) Další článek: Jeff Bezos je první, jehož jmění činí 200 miliard dolarů. Elon Musk se už přehoupl přes 100 miliard dolarů

Témata článku: Web, Torrent, Hudba, filmy, seriály, BitTorrent, Warez, Pirátství, Autorské právo, Pro, Operátor, Doupě, YTS, Právní firma, Scéna, Databáze, Bitva, TorrentFreak