Herní konzole | Sony | Playstation

Na nových snímcích vývojářské verze konzole PlayStation 5 se objevily i vylepšené ovladače DualShock

Na nových snímcích vývojářské verze konzole PlayStation 5 se objevily i vylepšené ovladače DualShock

Nová generace herní konzole PlayStation 5 dorazí na trh koncem roku 2020 a vývojáři už mají samozřejmě v předstihu vývojářské kity, na kterých vyvíjí a testují nové hry.

Před nějakou dobou už unikly snímky vývojářského kitu, který má nezvyklý design s vylepšeným chlazením. Na nových snímcích jsou zachycené i novější verze ovladačů DualShock, které prozrazují vylepšenou ergonomii, integrovaný mikrofon a páčky s haptickou odezvou. Díky ní se může měnit síla nutná pro stlačení, což mohou vývojáři použít u mnoha různých herních prvků.

Podle dřívějších patentů by ovladač měl už používat USB-C pro připojení i nabíjení a možná bude vybaven i Wi-Fi, takže bude schopen ve stylu ovladače Google Stadia posílat signály přímo do internetu a datacentra, odkud poběží streamované hraní. To samozřejmě rozšiřuje možnosti, jak lze ovladače použít s něčím jiným, než je velká a drahá herní konzole PlayStation 5.

Sony se v oblasti cloudového hraní již dříve spojilo s Microsoftem, takže uvidíme, co ze spolupráce nakonec vznikne.

Dle očekávání bude konzole vybavena 8jádrovým procesorem AMD s architekturou Zen 2 a grafikou na bázi nové architektury AMD RDNA 2.0 s podporou ray tracingu a 8K výstupu. Úložiště bude ve formě rychlého SSD možná i se speciální ReRAM cache pamětí a využívat se budou až 100GB Blu-ray disky. Na konzoli by mělo být možné hrát všechny hry z PS4.

Diskuze (7) Další článek: Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Témata článku: Microsoft, Internet, Wi-Fi, Herní konzole, Sony, Playstation, Prototyp, streamované hraní, Ovladač, Google Stadia, DualShock, Snímek, Konzole, Verze konzole, Nový snímek


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky