Seznam.cz | Mapy.cz

Na Mapy.cz zamířily uživatelské recenze. Pomohou s výběrem kvalitních míst

České Mapy.cz v nedávné době přidaly poměrně zásadní novinku – možnost uživatelských recenzí jednotlivých míst. Pomůže tak snadněji nalézt kvalitní podniky. Oproti konkurenci se ale hodnocení omezuje jen na některé kategorie míst.

Na uživatelských recenzích již roky staví například konkurenční Mapy Google, které je využívají k zobrazování podniků a míst, které zajímají právě vás. Zároveň z nich extrahují důležité informace třeba o nabídce restaurací. Nyní se do stejných vod pouští i český Seznam, a na Mapy.cz tak můžete hodnotit své oblíbené restaurace, obchody a další podniky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Uživatelská hodnocení nejsou třeba u historických budov, zato u obchodů nechybí

Slouží k tomu, jak je již zvykem, pětihvězdičková škála a textový komentář, který má limit 500 znaků. Fotografii bohužel nelze přiložit, ty jsou (alespoň prozatím) zcela oddělené od recenzí, což může být v některých situacích poněkud škoda. Každou recenzi služba vyhodnotí a přiřadí ji váhu podle kvality a třeba i času, před jakým byla napsána, a následně vypočítá finální skóre na stupnici od 1 do 5. To se přitom bude zobrazovat jen u podniků, kde bude dostatek dat.

Novinka je dostupná jak ve webové verzi, tak i v mobilních aplikacích, avšak jen u vybraných kategorií. Hodnocení najdete u restaurací, bankomatů, hotelů a dalších služeb, chybí ale třeba u historických budov, nádraží a další infrastruktury.

Mapy.cz nedávno vylepšily importy souborů GPX:

Diskuze (5) Další článek: Displej lze dnes umístit kamkoliv, třeba na blok vodního chlazení

Témata článku: Software, Internet, Seznam.cz, Mapy.cz, Mapy, Podnik, Google mapy, Restaurace, Škála, Recenze, Seznam, Mapa, Historická budova, Důležitá informace, Hodnocení, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

** Mnohé webové služby nabízejí API pro vývojáře ** Většina ale nic takového nemá ** Jak strojově vytáhnout prakticky cokoliv z libovolného webu

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování
Recenze venkovní IP kamery Anker Eufy Floodlight Camera 2K White. Vidí ve tmě a umí si posvítit

Recenze venkovní IP kamery Anker Eufy Floodlight Camera 2K White. Vidí ve tmě a umí si posvítit

Pokud potřebujete ohlídat třeba vchod do domu a vyřešit s tím současně i osvětlení, existuje řešení s PIR čidlem a vestavěnými výkonnými reflektory.

Antonín Trčálek
KameraTestyBezpečnost