Úložiště | Lenovo | NAS

Na levný domácí NAS Lenovo Personal Cloud T2 se vejde až 36 TB dat

Ač Lenovo u nás známe zejména díky notebookům a mobilním telefonům, vyrábí také síťová datová úložiště. Nejnovějším přírůstkem je Lenovo Personal Cloud T2, NAS pro domácnosti a malé kanceláře. Uvnitř jsou pozice pro dva pevné disky formátu 3,5"/2,5" s rozhraním SATA III, každý s kapacitou až 18 TB. Diskové pole volitelně podporuje RAID 1, tedy zrcadlení obsahu obou disků, což je jedna z nejjednodušších, ale poměrně efektivní ochrana dat.

Personal Cloud T2

Srdcem zařízení je procesor Realtek RTD1296, jehož čtyři jádra ARM Cortex-A53 mohou běžet na maximální rychlosti až 1,4 GHz. Sekundují mu 2 GB operační paměti v modulech DDR4 a zmínit musíme také interní paměť typu eMMC 5.1 s kapacitou 8 GB.

Z hlediska konektivity je připraven jeden gigabitový ethernetový port RJ-45, jeden port USB-A 3.0 a jeden USB-C 3.0. Na zadní straně najdete ještě napájecí konektor a tlačítko pro provedení resetu. Chlazení útrob má na starosti zabudovaný ventilátor se sníženou hladinou hluku.

Interakci s uživatelem a softwarové funkce zajišťuje nejnovější verze systému LSM 2.0. Ten přináší například možnost zálohování dat přes WeChat, offline stahování, funkci DLNA či podporu čínského cloudového disku Baidu.

NAS pro čínský trh

Také samotný design naznačuje, že se jedná o zařízení čínské provenience – kombinace matné bílé a zlaté barvy je u tohoto typu hardwaru poměrně neobvyklá. Vnější rozměry jsou 235 × 171 × 106 milimetrů a hmotnost (bez nainstalovaných disků) je 1,75 kilogramů.

Lenovo Personal Cloud T2 se v Číně začne prodávat 10. května, přičemž v první fázi bude exkluzivně dostupný na e-shopu Jingdong. Cena začíná na 999 čínských jüanech (v přepočtu asi 3310 Kč) za verzi se dvěma pozicemi bez disků. O možné dostupnosti na dalších trzích nejsou v tuto chvíli žádné informace.

Diskuze (1) Další článek: Googlu trvalo 16 měsíců, než do Stadie přidal vyhledávání. Sklidil za to hromadu vtípků

Témata článku: Čína, Baidu, Úložiště, Lenovo, NAS, Realtek, Domácí, Raid, Data, Sata, Úložiště Synology, Disk, Perso