Úložiště | Lenovo | NAS

Na levný domácí NAS Lenovo Personal Cloud T2 se vejde až 36 TB dat

Ač Lenovo u nás známe zejména díky notebookům a mobilním telefonům, vyrábí také síťová datová úložiště. Nejnovějším přírůstkem je Lenovo Personal Cloud T2, NAS pro domácnosti a malé kanceláře. Uvnitř jsou pozice pro dva pevné disky formátu 3,5"/2,5" s rozhraním SATA III, každý s kapacitou až 18 TB. Diskové pole volitelně podporuje RAID 1, tedy zrcadlení obsahu obou disků, což je jedna z nejjednodušších, ale poměrně efektivní ochrana dat.

Personal Cloud T2

Srdcem zařízení je procesor Realtek RTD1296, jehož čtyři jádra ARM Cortex-A53 mohou běžet na maximální rychlosti až 1,4 GHz. Sekundují mu 2 GB operační paměti v modulech DDR4 a zmínit musíme také interní paměť typu eMMC 5.1 s kapacitou 8 GB.

Z hlediska konektivity je připraven jeden gigabitový ethernetový port RJ-45, jeden port USB-A 3.0 a jeden USB-C 3.0. Na zadní straně najdete ještě napájecí konektor a tlačítko pro provedení resetu. Chlazení útrob má na starosti zabudovaný ventilátor se sníženou hladinou hluku.

Interakci s uživatelem a softwarové funkce zajišťuje nejnovější verze systému LSM 2.0. Ten přináší například možnost zálohování dat přes WeChat, offline stahování, funkci DLNA či podporu čínského cloudového disku Baidu.

NAS pro čínský trh

Také samotný design naznačuje, že se jedná o zařízení čínské provenience – kombinace matné bílé a zlaté barvy je u tohoto typu hardwaru poměrně neobvyklá. Vnější rozměry jsou 235 × 171 × 106 milimetrů a hmotnost (bez nainstalovaných disků) je 1,75 kilogramů.

Lenovo Personal Cloud T2 se v Číně začne prodávat 10. května, přičemž v první fázi bude exkluzivně dostupný na e-shopu Jingdong. Cena začíná na 999 čínských jüanech (v přepočtu asi 3310 Kč) za verzi se dvěma pozicemi bez disků. O možné dostupnosti na dalších trzích nejsou v tuto chvíli žádné informace.

Diskuze (1) Další článek: Jak lépe zorganizujete nejen vaši práci? Ovládněte OneNote!

Témata článku: Úložiště, Čína, Lenovo, NAS, Baidu, Realtek, Úložiště Synology, Perso, Disk, Raid, Domácí, Data, SataQR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Tiché updaty na pozadí. Google nově eviduje seznam změn u Aktualizací služeb systému Android

Tiché updaty na pozadí. Google nově eviduje seznam změn u Aktualizací služeb systému Android

** Velké aktualizace a updaty zabezpečení nejsou všechno ** Google dokáže Androidy v tichosti aktualizovat na dálku ** Děje se tak díky tzv. Aktualizacím služeb systému. Víte, kde je najít?

Martin Chroust
UpdateAndroid
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Z Ubisoftu hromadně odchází vývojáři. Může to mít nepříjemné následky na budoucí hry
Michal Maliarov
UbisoftByznys
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Adriano vdechne starým smartphonům nový život. Mohou se stát centrem domácnosti
Martin Miksa
UdržitelnostVysloužilý mobilChytrý telefon