Na jaký hardware se můžeme těšit v roce 2014?

Nový rok znamená i novinky v oblasti hardwaru, který opět přinese posun v oblasti rychlosti, ale i možností a technologií. Čeho se v roce 2014 dočkáme?
Na jaký hardware se můžeme těšit v roce 2014?
Kapitoly článku

Nová forma herních konzolí Steam

Rok 2014 bude také ve znamení nových forem herních konzolí založených na Linuxu, respektive Steam OS, který umožňuje proměnit v herní konzoli do obýváku i váš klasický počítač. Valve má připravený i nový herní ovladač a podpora her se velmi rychle rozšiřuje.

Zda se Valve podaří proměnit hraní na počítači si teprve budeme muset počkat, tento rok bude ale určitě ve znamení mnoha novinek a uvedení. Zatím ale nebude moci Steam OS zaujmout exkluzivními tituly, takže je otázkou, jaký úspěch a rychlost rozšíření bude mít.

Klepněte pro větší obrázek

Očekávání od Applu

Pokud jde o další novinky, které například ještě nebyly oznámeny, ale čekají se s velkou pravděpodobností, těch je opravdu hodně.

V případě Applu se opět dočkáme nových verzí počítačů s čipy Broadwell od Intelu, MacBooky Air ale snad konečně dostanou displeje s vysokým rozlišením, dočkáme se případné televize od Applu a třeba i nové formy snímacího zařízení na ruku.

Dočkat bychom se měli stejně jako dříve i nové generace tabletů iPad, kromě nových komponent se spekuluje o velkém třináctipalcovém tabletu a velkém iPhonu 6, který by měl alespoň trochu dohnat úhlopříčky konkurence. Od Applu se také očekává nová generace displeje Thunderbolt, který bude mít rozlišení 4K Ultra HD.

64bitové čipy ARM a oboustranné USB 3.1

Samsung a Qualcomm by měli představit vlastní 64bitové varianty čipů ARM a s tím souvisí i podpora větší kapacity operační paměti pro operační systém Android.

Pro rychlejší spojení bychom se také měli dočkat prvního nasazení nové generace rozhraní USB 3.1, které přináší dvojnásobnou propustnost oproti USB 3.0.

Nový typ konektoru USB typu C půjde navíc konečně zasunout na obě strany a vzhledem k menším rozměrům se dočkáme i implementace v mobilních zařízeních jako jsou tablety a telefony.

Klepněte pro větší obrázek

Levné 4K monitory

Zatímco v roce 2013 jsme se dočekali prvních monitorů a televizí s rozlišením 4K Ultra HD, rok 2014 by měl znamenat více modelů a nižší ceny.

Velká očekávání jsou především od Applu a levných výrobců jako například Seiki, kteří v rámci první generace prodávali 39palcovou 4K televizi za cenu kolem 12 000 Kč s DPH. Jednalo se ale o televize pouze s podporou 30 Hz (HDMI). Druhá generace pro tento rok by ale dle neoficiálních informací měla přinést rozhraní Displayport 1.2 a podporu 4K Ultra HD s 60 Hz.

Další a lepší zařízení na tělo

Google Glass už jsou nyní prodávané v nové verzi, zda se dočkáme další generace ještě v roce 2014 zatím není jasné. Google tuto formu zařízení na tělo udržuje stále především v rámci vývojářské komunity a je tak otázkou, zda vůbec nakonec zacílí i na koncové uživatele a nezvolí třeba cestu podnikového nasazení.

Rok 2014 by měl být velkým startem pro zařízení na tělo všeho druhu, takže se určitě máme na co těšit. Rozhodně by nemělo jít pouze o nějakou formu primitivních hodinek s displejem, ale i spojení s mnoha senzory pro měření vašeho těla.

 

Témata článku: Technologie, Hardware, iPad Air, Intel Nuc, Herní konzole na televizi, Snadné čtení, Celková spotřeba, První nasazení, Kepler, Zajímavý hardware, Snímací zařízení, Levná verze, Herní monitory, Trail, Finální parametry, Valve, Miniaturní zařízení, Miniaturní čip, Exkluzivní titul, PGA, Grafický čip, Oculus, Druhý prototyp, Maxwell, Steam, Nový notebook na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 67

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 147

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

** Přijít o důležitá data je jednodušší, než si umíte představit ** To, zda a jak snadno je získáte zpět, záleží především na vás ** Když si nastavíte zálohování, může to být otázka několik minut

Karel Kilián | 32

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

** Neuronová síť DeOldify obarvuje fotky ** Můžete si ji vyzkoušet sami i bez superpočítače ** YouTube je plný obarvených ikonických videí

Jakub Čížek | 21

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 38


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu