Na IDE už 25 giga!

Společnost IBM by během dneška měla uvolnit svoji poslední novinku z oblasti záznamových médií. Jedná se nový pevný disk s kapacitou celých 25 GB, který je určený k domácímu použití v PC.
Společnost IBM by během dneška měla uvolnit (zatím pouze pro vybrané výrobce počítačů, m.j. pro Hewlett-Packard, a v omezeném počtu) svoji poslední novinku z oblasti záznamových médií. Jedná se nový pevný disk s kapacitou celých 25 GB, který je určený k domácímu použití v PC. Vedle své kapacity se tento disk může pochlubit například rozhraním ATA-4 s Ultra ATA/66, vyrovnávací pamětí o velikosti 2 MB, 5 400 otáčkami/min a přístupovkou 9,0 ms. Zajímavá je také hustota záznamu na čtvereční palec, která dosahuje hodnoty 3,74 miliardy bitů. Stranou nezůstává ani zabudování technologie DFT (Drive Fitness Test). Pro běžnou distribuční síť by měl být tento disk k dispozici během prvních měsíců příštího roku. Současně bude uvedena výkonnostně vylepšená verze 22 GB disku.

Živě komentuje: Vývoj pevných disků jde neustále dopředu. Kapacita 25 GB je více než trojnásobkem dnešní průměrné hodnoty ve světě a více než osminásobkem u nás. Pro ty majetnější z nás tak mohou být letošní vánoce opět o něco zajímavější. Jen tak pro zajímavost - první disk od IBM měl kapacitu 5 MB.

Váš názor Další článek: Windows NT: tip pro fanoušky příkazového řádku

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost