Facebook | Sociální sítě

Na Facebook míří podcasty. Spustíte je na stránkách a ve vlastní záložce

Už od dubna se nenápadně šušká, že Facebook připravuje svou vlastní podcastovou platformu, která bude dostupná přímo na sociální síti a nyní máme jistotu, že je to pravda. Firma potvrdila, že podcasty připravuje, dokonce přijdou už 22. června, tedy příští týden.

O novince Facebook hovoří v e-mailu, který začal rozesílat tvůrcům a který se podařilo získat serveru The Verge. Je v něm mimo jiné uvedeno, že uživatelé budou moci podcasty poslouchat přímo na facebookových stránkách a také v záložce Podcasty, která teprve vznikne.

Kdo by chtěl svůj podcast zveřejnit, stačí si do stránky nastavit RSS feed. Jakmile jej sociální síť schválí, nové epizody se začnou ukazovat na příslušných místech automaticky. Je to vlastně úplně stejné jako u Spotify, Apple Podcastů a dalších platforem.

Jen je nutné mít na paměti, že Facebook si ve svých podmínkách užívání vyhrazuje právo vytvářet ze zveřejněných podcastů „odvozená díla“. Není přesně popsáno, co to znamená, ale teoreticky může vzít jejich části a dál s nimi pracovat.

Sociální síť také počítá s tím, že tvůrci budou moci své podcasty propagovat pomocí funkce nazvané Clips. To bude velmi stručný úsek vyňatý z rozhovoru, který bude možné sdílet volně na zdi a lákat na něj posluchače. Používání Clips ale nebude povinné.

Spotify se spojilo s Facebookem:

Váš názor Další článek: Nakonec opravdu Windows 11. Microsoftu uniklo ISO a na světě jsou první screenshoty

Témata článku: Facebook, Sociální sítě, Spotify, Stránka, Apple Podcast, RSS feed, Záložka, The Verge, Facebooková stránka, PodcastDruhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika
Google končí se soubory APK. Obchodu Play to pomůže, ale ostatním nadělá vrásky
Martin Miksa
Obchod s aplikacemiGoogle PlayMobilní aplikaceAndroid
Takhle budou vypadat Windows 11. Prohlédněte si více než padesát obrázků
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft