Windows 11

Na co si dát pozor při upgradu na Windows 11? Nabídka Start je poloprázdná a se spamem

  • Proces upgradu z Windows 10 na 11 je relativně bezproblémový
  • V nabídce Start nenajdete svoje programy
  • Zato ve Startu narazíte na spam podobně jako v čisté instalaci

Před dvěma roky Microsoft nečekaně představil Windows 11. Na první počítače se hotová verze dostala před zhruba rokem a třemi čtvrtinami. První verze byla značně nedodělaná, nenabídla skoro nic nového ve srovnání s předchůdcem, zato pokročilejší uživatele a uživatelky omezovala.

Po mnoha aktualizacích se Jedenáctky dostávají do stavu, kdy už na ně řada lidí bez větších výčitek přejít může. Nebo nejasnou hranici překročí v blízké době. Možná si ještě chcete počkat na Moment 3. Nebo na podzimní vydání. Situace není dramatická, protože ještě můžete více než dva roky vydržet s Windows 10.

Možná už ale přejít chcete, protože vás svrbí prsty a některé z novinek v Jedenáctkách byste při práci ocenili. Připravit se v tom případě musíte na upgrade, z podstaty problémový proces. Microsoft ho během životního cyklu Windows 10 vyladil dost na to, aby byl funkční v základním slova smyslu. Tedy že vás na konci přivítá nový operační systém a nedojde k naprosté ztrátě osobních dat.

Klepněte pro větší obrázek
Nepřešli jste zatím na Jedenáctky? Stává se nich stále menší strašák

Méně funkční může být ve smyslu zachování pracovního prostředí tak, jak jste na něj byli zvyklí. Některé problémy jsou nepřekonatelné, primárně když se firma rozhodne odebrat některé funkce, aniž by k nim představila alternativu. I když ji uvede, musíte do nějaké míry změnit svoje návyky.

Když výrobce podobnou funkci představí, vyvstává otázka, jak dobře se procesu upgradu daří přenést uživatelský obsah ze starého prostředí do nového. Migrace může být složitá technicky a stran možné jiné koncepce funkcí. Výrobce se musí rozhodnout, nakolik se mu chce se tímto procesem zabývat. Do rozhodování potenciálně vstupuje mnoho argumentů. Pojďme už ale k praxi.

Co se stane s prohlížečem Edge?

Diskuze (39) Další článek: Bezdrát pro audiofily. Recenze náhlavních sluchátek Focal Bathys

Témata článku: Microsoft, Software, Windows, Windows 10, Windows 11, Operační systémy, Aktualizace, Windows Update, Tipy, Software na Heureka.cz